24 Kasım 2016 Perşembe 20:11
Bimer Şikayet telefon numarası nedir? (Bimer Kullanıcı Giriş Ekranı)
Bimer [Başbakanlık İletişim Merkezi] başvuru yapmak, sorunlarınıza cevap bulmak çok kolay! Yıllardır vatandaşın milyonlarca sorununu çözen BİMER'e ulaşmak çok kolay, bir kamu kurumu ya da şirket ile sıkıntınız mı var, hakkınızı mı yediler telaşa kapılmayın, Bimer size yardımcı olacaktır!

BİMER SORULARINIZA ÇARE BULUR


Bimer, Başbakanlık İletişim Merkezi kısa adıdır. Vatandaşın  herhangi bir konuda bilgi almak için, kamu kurumlarını ilgilendiren sorunu çözmek için ya da sorunuzu çözmeyen, sizlere kötğ davranan kamu kuruluşlarında çalışan kişileri şikayet etmek için başvuru yapabilirsiniz.

Bimer 'e ücretsiz olarak tüm yurt genelinden “Alo150” numarasından erişim sağlayabilirsiniz. Şikayetlerini Başbakanlığıa iletmek isteyen vatandaşlarımız bu numaradan BİMER’ e ulaşabilirler. Bimer şikayet telefonuna “Alo 150” numarası sabit telefonlardan aranabileceği gibi cep telefonlarından da aranabilir. Bimer'e internet üzerinde de  e-Devlet şifreniz varsa turkiye.gov.tr üzerinden erişebilir ve başvurabilirsiniz.  

Başbakanlık resmi sitesi üzerinde yer alan Bimer başvurusu formunu doldurmanız gerekiyor. Daha sonra Başbakanlık resmi internet adresine giriş yapıyoruz ve karşımızdaki ekranda yer alan e-mail bölümünü doldurmanız gerekiyor. Vermiş olduğumuz mail adresine başvuru linki gelecektir. Bu linke tıklayarak kolaylıkla Bimer başvurusu yapabilirsiniz. 

Vatandaşların kamu kurumlarındaki iş ve işlemlerinde, kanunlar ve idari düzenlemelerde kendilerine tanınan hakların ne olduğuna ilişkin her türlü bilgiye BİMER’e müracat ederek ulaşabilirsiniz.
 
BİMER,bilişim ve iletişim teknolojileri kullanılarak hayata geçirilen bir halkla ilişkiler uygulamasıdır. İyi ve sağlıklı işleyen bir halkla ilişkiler uygulaması için günümüz iletişim teknolojilerinin kullanılması bir zorunluluktur. BİMER ile oluşturulan sistem sayesinde vatandaş ile devlet arasındaki iletişim kanallarının tümü açık tutularak müracaatların her zaman ve her yerden yapılabilmesi yanı sıra, müracaatlara cevapların daha hızlı, etkin ve daha ekonomik bir şekilde verilebilmesine imkan sağlanmıştır.

Bimere Ulaşmak İçin 
buraya tıklayınız!

Uyarı: Sitemizin Bimer ile alakası yoktur, şikayetlerinizi, bimer sorgulama işlemlerinizi yukarıdaki bimer linkinden yapabilirsiniz. Yorum bölümümüzden kesinlikle T.C Kimlik numaranızı ve telefonunuzu paylaşmayınız!!
Son Güncelleme: 24.11.2016 22:37
Yorumlar

Google+'da Paylaş