30 Kasım 2016 Çarşamba 08:38
Bimer Başvuru Sorgulama-Alo 150 Bimer Şikayet Başvurusu
 Vatandaşlar her türlü istek öneri ve şikayetlerini BİMER başvuru ve sorgulama ekranından yapabiliyorlar. Bu  ücretsiz  hizmetten tüm Türkiye vatandaşları  yaralanabilmektedir.

Tüm kamu kurum ve kuruluşları vatandaşlara daha çağdaş ve daha modern hizmet sunabilmek adına internet teknolojisini kullanmaya   başladılar. Türkiye’de özellikle elektronik platform üzerinden  hizmete açılan dijital kamu hizmet uygulamaları ile birlikte vatandaşlar modern çağ hizmet ve işlem standartlarından yaralanabilmektedirler  .Bu kapsamda Başbakanlık tarafından vatandaş ve devlet iletişiminin bu standartlarda gerçekleştirilebilmesi  amacı ile BİMER başvuru ve sorgulama ekranı hizmete sunulmuştur. Vatandaşlar    internet aracılığı ile pratik olarak Başbakanlık Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nın Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) hizmet ekranını kullanarak devlet iletişimini gerçekleştirme imkanı bulabilirler.

BİMER başvuru sorgulama için 

Yukardaki link bilgilendirme amaçlıdır.Teknolojinin   hızla gelişmesi ile birlikte dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de internet kullanımı oldukça fazla. Özellikle mobil akıllı cihaz teknolojileri sayesinde yaşamın her alanında internete  erişim gerçekleştirebilen vatandaşlar daha yoğun olarak interneti kullanmaktalar  .Her geçen gün internet kullanımları artış göstermektedir.

Hal böyle olunca Türkiye’de kamu kurum ve kuruluşları  toplum genelinde meydana gelen gelişim çerçevesinde internette kamu hizmetleri sunmaya başladı .Bu hizmetlerden biride BİMER başvuru ve sorgulama ekranı. 

Vatandaşlar  Başbakanlık  Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca hizmete sunulan sanal iletişim kanalı BİMER başvuru ve sorgulama ekranı üzerinden istek şikayet ve önerilerini bildirebiliyorlar. Vatandaşalar 7 gün 24 saat   BİMER başvuru ve sorgulama  ekranından  istedikleri zaman  işlemlerini yapabiliyorlar. BİMER ’e  iletilen  istek , öneri ve şikayetler için geri dönüşler en geç 30 iş günü içerinde gerçekleştiriliyor.

Son Güncelleme: 30.11.2016 08:43
Yorumlar

Google+'da Paylaş