29 Aralık 2016 Perşembe 00:43
Bilecik'te kar tatili yapılan okullar hangileri yarın kar tatili var mı? 29 Aralık Perşembe
Bilecik'te kar yağışı etkili olmaya başladı ve Valilik'ten haber geldi. Bilecik'te okulların yarın tatil edilmesine neden olacak mı? Bilecik'te yarın okullar tatil mi? Bilecik'te başlayan kar yağışı Bilecik ve ilçelerinde eğitimde aksamalara neden olacak mı? Bilecik valiliği tarafından alınacak kararlar an be an burada! 

Bilecik'te kar tatili yapılan okullar hangileri.. Bilecik'te okullar tatil edilecek mi? Kar yağışını devam ettiği ilimizde hangi okullar tatil edilecek? Bilecik ve ilçelerinde özellikle iç kesimlede yer alan ilçelere bağlı köylerine yapılan taşımalı eğitimin aksayacağı tahmin ediliyor. Bilecik'te eğitime ara verilen okullar son dakika haberleri, kar tatili var mı? Kar Tatili olan iller hangileri ve detaylar haberimizde..

Bilecik'te okullara kar tatili var mı? Ziyaretçilerimizin en çok merak ettiği sorular ve cevapları burada! Türkiye genelinde hangi okullarda tatil mi? Eğitme ara verilen okullar son dakika haberleri, kar tatili var mı? Kar Tatili olan iller nereler ve detaylar haberimizde..


KAR GELİYOR!

Ankara'da beklen kar geliyor, gece saatlerinde başlayacak kar yağışı gece boyunca devame decek ve perşembe sabahı etkisini biraz kaybedecek. Ankara'da beklenen kar kalınlığı merkezde 5 ile 10 cm arasında olacak. İlçelerde ve yüksek kesimlerde ise kar kalınlığı 10 - 20 cm arasında olacak. 

MALATYA - ELAZIĞ - MALATYA - BİNGÖL VE TUCELİ'DE KAR

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, Perşembe ve Cuma günü, Tunceli Malatya Bingöl ve Elazığ'da yoğun kar yağışı geliyor. Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava bölgede etkisini sürdürmeye devam ediyor. Sıcaklığın gece -20'lere kadar düştüğü bölgede kar yağğışı daha etkili olacak. Elazığı ve Malatya'da etkili olması beklenen soğuk hava ve kar yağışı Adıyaman'da kendisini kar olarak gösterecek.  Kuvvetli yağışların etkili olacağı Adıyaman'da vatandaşlar sel baskınlarına karşı uyarıldı.

Yoğun kar yağışının etkili olacağı bölgemizde karayollarının da bundan etkileneceği görülmekte, kar yağışı nedeniyle Güneydoğu yönünden gelecek etkili rüzgarın hızının saatte 60 kilometre olacağı belirtildi. 

Yağışların,  2016 yılının son gününe kadar bölge genelinde etkisini sürdüreceğini de aktaran merkez, rüzgarın da perşembe günü Güneydoğu yönünden saatte 60 kilometre kuvvetli hızla eseceği bilgisini verdi. Uyarıda da bulunan merkez, yoğun kar yağışları nedeniyle, bölgede birbirine bağlayan karayollarında ulaşımda aksamalar olabileceğini, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi ihtimaline karşı vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olmasını istedi.

İLLER İÇİN TIKLAYINIZ

Son Güncelleme: 29.12.2016 00:46
Yorumlar

Google+'da Paylaş