04 Kasım 2016 Cuma 12:08
Bedelli Askerlik Şartları-2016 Bedelli Askerlik Yasası Çıkartılıyor mu?

Son olarak 2014 yılında çıkarılan bedellik askerliğin yeniden çıkarılıp çıkarılmayacağı merak konusu .Pek çok kişi bedelli askerliğin 1 Kasım’da çıkıp çıkmayacağını merak ediyor. Konu ile ilgili detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile yapılan röportajların neredeyse tamamında sorulan sorulardan biri de bedelli askerlik konusu olmuştur. Bakan Işık  Ağustos 2016’da katıldığı bir televizyon programında bedelli askerlik ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan şu an bedelli askerliğin gündemlerinde olmadığını ,bu kadar kısa bir süre içerisinde bedelli askerliğin yeniden çıkarılmasının yanlış olacağını ,yeni savunma reformu konsepti hazırlanacağını ,asker sayısının yeterli ve fazla geleceği sonucuna ulaşılırsa bedelli askerliğin yeniden çıkarılabileceğini ifade etmişti.

Bakan Fikri Işık’a  bedelli askerlik olup olmayacağı sorusu Ekim ayı içerisinde de soruldu. Bakan ,şu an gündemlerinde bedelli askerliğin olmadığını, şu an terörle mücadele edildiğini  ve sınır ötesi harekatın gerçekleştirildiği bir dönemde bu konun kesinlikle gündemlerinde olmadığını  belirtmişti.

Bedelli askerlik bekleyen pek çok genç  son çıkan bedelli askerlik kararının (2011 ve 2014) kasım ayında verilmesi ile bu yıl kasım ayında da bedelli askerlik uygulamasının olup olmayacağını merek ediyor  ve bu nedenle sosyal medyadan bu isteklerini dile getiriyorlar.

Şu an itibari ile 2016 yılında bedelli askerliğin çıkması ihtimali çok düşük gibi gözüküyor.Konu ile ilgili herhangi bir gelişme olduğunda bunu anında sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.
 

Yorumlar

Google+'da Paylaş