24 Ekim 2016 Pazartesi 20:18
Bedelli Askerlik 2017-Bedelli Askerlik Şartları-Başvuru Nereye Yapılır?
Onlarca insanın merak içinde beklediği Bedelli Askerlik konusu hakkında gerekli açıklama sonunda yapıldı.Bedelli askerlikte yaş ve ücret hakkında açıklamalar yapılırken Bedelli askerliğin ne zaman çıkacağı hakkında henüz net bir cevap gelmedi.Bedelli Askerlikte son kararı Ahmet Davutoğlu’nun vereceği bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı bütçeleri TBMM’de yeniden gündeme getirilirken  bedelli askerliğe çok sayıda talep olduğu belirtildi.İmet Yıldız konu hakkında son kararı Davutoğlu’nun söyleyeceğini ifade etti ve ‘’Talep var,bu talebi dikkate alarak Türkiye’nin çevresindeki ateş çemberini  de dikkate alarak Genelkurmay Başkanlığımız görüşünü söylüyor.Ondan sonra da sonuca Başbakanımız karar verecek ‘’dedi.


Bedelli Askerlik 2017-Bedelli Askerlik Şartları-Başvuru Nereye Yapılır?

Bazı milletvekillerinin, bedelli askerlik çıkması durumunda kaç kişinin yararlanacağına ilişkin sorular ilettiğini hatırlatan Milli Savunma Bakanı Yılmaz, "Eğer bedelli askerlik kapsamını, yaş 30 diye kabul ederseniz 400 bine yakın. Eğer yaşı 29'a düşürürseniz 450 bine çıkar. Eğer yaşa 28 derseniz 534 bine çıkar. Eğer yaşa 27 derseniz 600 binin üzerine çıkar. Eğer yaşa 26 derseniz 750 bine çıkar. Eğer 25 olursa, 917 bin 690 yani 1 milyona yakın olur. Dolayısıyla bir yaş söylememek lazım" yanıtını verdi.

Genelkurmay Başkanlığının ülkenin çevresindeki durumu ve ihtiyaç durumunu söylediğini belirten Yılmaz, "Genelkurmay Başkanlığımız, kurumun içindeki uzman, ihtiyacı belirleyen kurum. Görüşleri alarak Başbakanlığımıza ilettik. Görüşleri alarak Sayın Başbakanımıza ilettik. Sayın Başbakanımız ne karar verirse, 'Bu ortamda bu gerekmez' derse ona karar verecek, o kesinleşecek. Durumun özü budur. Talep var, bu talebi dikkate alarak, Türkiye'nin de çevresindeki ateş çemberini de dikkate alarak, Genelkurmay Başkanlığımız işte görüşünü söylüyor. Ondan sonra da sonuçta Başbakanımız karar verecek" ifadelerini paylaştı.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş