04 Kasım 2016 Cuma 22:29
Az TV Türksat 4A Güncel Frekans Ayarı Yapılışı Anlatımı

AZ TV Türksat uydusu üzerinden nasıl izlenir. AZ TV İzlemek isteyenler için özel yöntemler geliştirildi .Az TV uydu  anteni ile rahatlıkla izleme imkânına sahip olabilirsiniz sizlere konu hakkında detaylı bilgileri sayfamızda aktarıyoruz.

Sporseverlerin yakından takip ettiği Azerbaycan'ın spor kanallarından olan AZ TV ile birçok maçı şifresiz izleme imkânına sahip olabilirsiniz .Türkiye'de ve dünyada birçok Kanal artır Şampiyonlar Ligi ve UEFA Ligi maçlarını şifreli olarak yayınlıyor .Azerbaycan kanalı olan AZ TV de Türk takımlarının Şampiyonlar Ligi ve UEFA Ligi maçları canlı olarak veriliyor sizde takımınızın maçlarını şifresiz olarak bu kanalı izleyerek takip etme imkânına sahip olabilirsiniz.

 AZ TV internet üzerinden rahatlıkla izlenen bir kanaldır ancak herkesin aynı anda yüklenmesi durumunda donmalar yaşanıp maç keyfi yarıda kalabilmektedir.Fakat televizyondan rahatlıkla Yayınları izlemeniz mümkündür buradaki tek sıkıntınız spikerin konuşması ve kullandığı kelimeler olacaktır.

Az TV Türksat 4A Güncel Frekansları:

Türksat 4A Uydusu: Frekans : 11994 MHz

Türksat 4A Uydusu: Polarizasyon : Dikey – V – (Vertical)

Türksat 4A Uydusu: Sembol oranı (Symbol Rate) : 2222 Ksymb FEC: 3/4

Türksat 4A Uydusu: Frekans : 11947 MHz

Türksat 4A Uydusu: Polarizasyon : Yatay -H – (Horizontal)

Türksat 4A Uydusu: Sembol oranı (Symbol Rate) : 29500 Ksymb FEC: 5/6

Az TV Hot Bird Uydusu Güncel Frekansları:

Frekans:11168 Pol.:Yatay(H)

Symbol:20400 Fec:5/6Biss:

12 34 56 00 65 43 21 00 veya 12 34 56 9C 65 43 21 9C

AZ TV Frekansı Uydudan Nasıl Ayarlanır?

Az TV ‘yi Türksat uydusundan özel ayarlar yaparak izleme şansınız var. Sadece biraz uydu bilginiz olması gerekiyor.

1. Adım: Az TV yi ayarlamak için öncelikle uydu kumandanız dan Menü yada Setup yazan tuşa basınız. Menü ekranına gelin.

2. Adım: Bu ekranda size bir çok seçenek gelecek bu seçeneklerde söyle başlıklar görebilirsiniz. Bu uydu modelinize göre değişecektir. Manuel Arama , Kanal Ekleme, El ile Ara gibi seçenekler biri karşınızda olacak. Bu menülerden hangisi ana menüde varsa ona giriş yapın.

3. Adım : Uydu anteninizin açılan menüsünde uydu markanıza göre Frekans,Alış Frekansı, Uydu Frekansı gibi seçenekler olacaktır. Burada yapmanız gereken AZ TV Frekansı olan “11994″ numarasını girmek.

4 Adım:  Bulunduğunuz ekranda Sembol Oranı diye bir bölüm daha göreceksiniz. Cihazınız İngilizce ise  Symbol Rate yazabilir. Bu seçeneğe gelip kumandadan “29500” yazıyoruz.

5. Adım : Ekranda bulunan Polarizasyon (POL yazma ihtimali var) olarak “H-Yatay” seçeneğini seçmelisiniz.

6. Adım : Ekranda bulunan FEC değeri göreceksiniz. Bu değerin üstüne gelip kumanda da bulunan aşağı yukarı ok tuşlarını kullanarak “5/6” değerini seçmelisiniz. Bu işlemlerden sonra kaydet tuşuna basarak yapılan işlemleri kaydet melisiniz.

7 Adım : Son adım olarak Kanal araması yapmanız gerekmekte. Kanal aramasınıda Uydu Alıcının modeline bağlı olarak Arama Başlat, TP ara gibi bir bölüm göreceksiniz. Bu bölümden arama işlemini başlatabilirsiniz. İdman TV uydu kanallarınızın en sonunda görülecektir. Artık Ülke Takımlarımızın Tüm Şampiyonlar Liği ve Avrupa Liği Maçlarını rahatlıkla izleyebileceksiniz.

Yorumlar

Google+'da Paylaş