24 Ocak 2017 Salı 11:23
Askerlik Sorgulama!2017 Celp Dönemi Sorgula E Devlet

Kınalı kuzuların celp yerleri açıklandı. Asker adayları sorgulamaya açılan celp yerlerini elektronik sistem üzerinden, e-devlet sitesinden öğrenebilecek. Binlerce asker adayı vatani görevlerini yapacakları yeri merak ediyor. 97/1 askerlik yeri sorgulaması e-devlet üzerinden kolaylıkla yapılabilir.

Asker adaylarının heyecanla açıklanmasını beklediği askerlik yerleri belli oldu. Vatanı görevini yapmak üzere,  Türkiye'nin dört bir yanına gönderilecek olan askerler nereye atandığını e-devlet sistemi üzerinden öğrenebilir.öncelikte e-devlet sitesi üzerinden bilgilerinize ulaşmanız için, e-devlet şifresi edinmeniz gerekmekte. Postanelerden 2 lira karşılığında alacağınız e-devlet şifrelerinizle sisteme giriş yapabilirsiniz. Askerlik yerlerini öğrenmek için e-devlet resmi internet sitesine girerek T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile giriş yapılması yeterlidir.1997 yılında doğanların askere alım işlemleri 2017 yılı itibariyle başladı. 2017 yılı celp dönemleri içinde geçmiş yıllarda da  olduğu gibi yine 4 ayrı celp ayında alım yapılacak.

Bu aylar başta 1. celp dönemi olan Şubat celbi, sonrasında 2.celp dönemi olan Mayıs Celbi, sonrasında 3.celp dönemi olan Ağustos celbi ve en sonra 4.celp dönemi Kasım ayı celp dönemlerinden oluşmaktadır. 4 celp ayı kendi içlerinde de A ve B grubu olarak 2 ayrı kısma ayrılabilmektedir. Kınalı kuzular vatani görevlerini yapmak için gidecekleri yerleri öğrendikten sonra, askerlik şubelerinden başvurularını gerçekleştirecekler. Türkiye’nin dört bir yanından birliklerine gidecek olan askerler kendileri için belirlenen celp dönemlerine göre , birliklerine teslim olabilirler.

Yorumlar

Google+'da Paylaş