07 Aralık 2016 Çarşamba 22:12
Allianz Sigorta Reklamında çalan şarkı kim söylüyor?

Son günlerde yayınlanan bir reklam müziği dillere dolanmış durumda, Allianz Sigorta Reklamında çalan şarkı en çok beğenilen şarkılar arsına girdi.  Kalben'in söylediği Haydi Söyle şarkısı hakkında sizler için derlediklerimiz.

Kalben'in söylediği Haydi Söyle şarkısı İbrahim Tatlıses tarafından 1994 yılında söylenmiştir. 

Kalben Kimdir?

Gitarist yazar, müzisyen Kalben, 1986 yılında İskenderun'da dünyaya gelmiştir. 8 Yaşında annesi tarafından alınan klavye ile başlayan Kalben, ilk gitarına 14 yaşıdan sahip oldu.

17 yaşında burslu olarak girdiği Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 21 yaşında mezun oldu. Çeşitli alanlarda çalışmayı denedikten sonra 2008'de, aynı üniversitede, Medya ve Kültürel Çalışmalar üzerine yüksek lisans yapmaya başladı. Anı saklamanın yolları ve yadigarlar üzerine tez verdikten sonra iş bulmak için İstanbul'a taşındı. Universal Pictures bünyesinde marka müdürü olarak çalışmaya başladı. Sonrasında senaryo yazarlığı, editörlük, proje yöneticiliği, reklam yazarlığı, çevirmenlik gibi çeşitli işlerle meşgul oldu.

Ankara'da ve İstanbul'da, özlemle ve nadiren müzik yapmaya, konser vermeye devam etti. 18 Ekim 2014'te Sofar Sounds kapsamında Galata'da bir evde sadece gitarıyla verdiği konserden yayınlanan 'Sadece' videosu kısa zamanda Sofar videoları arasında en çok izlenen oldu.

Çıkardığı Lulu serisi sonrası müzik hayatına başladı. Aşk Kaç Beden Giyer? dizisinde temizlikçi rolünü canlandırdı. Sahne adını taşıyan ilk albümü Kalben, Şubat 2016'da Doğan Music Company etiketi ile çıktı.

Kalben Haydi Söyle

 1. Seni gördüğüm zaman dilim neden tutulur 
 2. Seni gördüğüm zaman güller elimde kurur 
 3. Seni gördüğüm zaman hayat sanki son bulur 
 4. Gözlerine bakınca dünyalar benim olur 
 5. Susma gönlüm sen söyle haydi gönlüm sen söyle 
 6. Aşkımı sevgiliye derdimi sevgiliye 
 7. Haydi söyle onu nasıl sevdiğimi 
 8. Haydi söyle rüyalarda gördüğümü 
 9. Haydi söyle uykusuz gecelerimi 
 10. Haydi söyle 
 11. Seni gördüğüm zaman beni bir ateş sarar 
 12. Seni gördüğüm zaman yanar yüreğim yanar 
 13. Seni gördüğüm zaman canlanır tüm anılar 
 14. Seni gördüğüm zaman durur bütün zamanlar
Son Güncelleme: 21.11.2016 23:43
Yorumlar

Google+'da Paylaş