05 Aralık 2016 Pazartesi 13:02
Adalet Bakanlığı ne kadar personel alımı gerçekleştirecek?  Başvuru tarihi nedir?
Adalet Bakanlığı personel alımı yapacak. Peki hangi pozisyonlara alım olacak? Adalet Bakanlığı ne kadar personel alımı gerçekleştirecek?  Başvuru tarihi nedir? Adalet Bakanlığı personel alımı  konusunda merak edilenler ve daha fazlası haberimizde .İşte detaylı bilgiler…

Adalet Bakanlığı 16 bin personel alımı yapacak.

Adalet Bakanlığı her sene binlerce personel alıyor. Personel alımları genellikle Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre yapılıyor. Adalet Bakanlığı her sene personel alımı yaptığından dolayı adayların en çok takip  ettikleri kurumlardan biri olarak dikkat çekiyor. Bu nedenleAdalet  Bakanlığın yayımlamış olduğu personel alımı ilanlarına başvurular bir hayli fazla oluyor. Bir süre önce açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 2017 yılı içinde Adalet Bakanlığına personel alımı gerçekleştireceklerini  müjdesini vermişti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 2017 yılında Adalet Bakanlığına personel alımı yapacaklarını ifade etmişti .2017 yılında Adalet Bakanlığı’nın  kendi bünyesinde istihdam etmek üzere  16 bin personel alımı yapacağı düşünülüyor.

2017 yılında 16 bin personel  alınacak.

Alımların icra katibi,zabıt katibi,infaz koruma memuru, infaz katibi,mübaşir, teknisyen, şoför, kaloriferci,hakim ve savcı kadrolarına yapılması bekleniyor.
Diğer taraftan Bekir Bozdağ, iki yıl görev süresini  tamamlayan uzman çavuş ve uzman erbaşların  da infaz koruma memuru olabilmeleri konusunda kısa bir süre sonra  bildiri yayımlayacaklarını  söyledi.
Son Güncelleme: 05.12.2016 13:05
Yorumlar

Google+'da Paylaş