07 Aralık 2016 Çarşamba 15:42
5000 İnfaz Koruma Memuru Alım Şarrtları Başvuru Tarihi
 Adalet Bakanlığı tarafından 5 bin infaz koruma memuru alınacak açıklaması ile birlikte memur olmak isteyen vatandaşlar harekete geçti.Adalet bakanı Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklamaya göre Aralık ayında 5 bin infaz koruma memuru alınması bekleniyor .Peki infaz koruma memuru alımları ne zaman yapılacak işte merak edilen detaylar .

Adalet bakanı Bekir Bozdağ infaz koruma memuru adamları hakkında yaptığı açıklamada 5000 kişinin memur olarak alınacağını belirtti.

Kamuda oluşan açığı kapatmak için adalet bakanı Bekir Bozdağ'ın yaptığı açıklamada 2017 yılında yapılacak olan personel sayısı açıklandı .Anı zamanda Aralık ayında yapılacak olan 5 bin kişilik infaz koruma memuru alanının yapılacağı ile ilgili Haber'de netliğe kavuşmuş oldu. Alımı yapılacak olan infaz koruma memurları için ilk etapta 5 bin kişilik bir personel olacağını söyleyen bakan Bekir Bozdağ Sözlerini şu şekilde devam etti :

Son çıkarılan KHK ile biz uzman çavuşlar ve uzman erbaşlardan 2 yıl çalıştıktan sonra görevden ayrılanların gardiyan olarak mesleğe alımı konusunda bir hüküm koyduk. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili bir ilana çıkacağız. 35 yaşını doldurmamış olanlar arasından bunun seçimi yapılacak. Zannedersem ilk ilanda 5 bin kişi bunlardan alacağız. Büyük ihtimalle aralık ayı içinde bunun ilanını yapacağız.”

Son Güncelleme: 07.12.2016 15:44
Yorumlar

Google+'da Paylaş