22 Ekim 2016 Cumartesi 11:19
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Hangi Güne Tekabül Ediyor?
29 Ekim bu  sene hangi güne denk geliyor?Memurlar ve özel sektördeki  çalışan kişilere resmi tatil var mı?29 Ekim’de okullar tatil oluyor mu?29 Ekim Cumhuriyet Bayramı her sene coşku ile kutlanıyor.Senenin ilk resmi tatili olan 29 Ekim bu yıl hangi güne denk  geliyor?Resmi tatil  oluyor mu? 29 Ekim’de okullar tatil olacak mı? Gibi soruların yanıtını  öğrenmek için haberimizi takip etmenizi öneririz. İşte konu ile ilgili detaylı bilgiler…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hangi güne denk geliyor?

Bu sene 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  cumartesigününe denk geliyor.Cumhuriyet bayramı bu yıl  Cumartesi gününe denk geldiği için memurlar ve özel sektör çalışanları için resmi tatilden yararlanamıyorlar.Resmi kurum ve okullar cumartesigünü  zaten tatil olduğu için bu sene  29 Ekim’de  resmi tatil yok.Lakin 28 Ekim  2016 Cuma gününün yarım gün tatil olması yönünde beklentiler var ama konu ile ilgili  henüz resmi bir açıklama yok.31 Ekim pazartesi günü   ise   mesai  kaldığı yerden devam edecek.

Resmi açıklamalar oldukça sayfamızda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.Bu sene Cumhuriyetin ilan edilişinin 93.yılını kutlayacağız. Türkiye Büyük Millet Meclisi  29 Ekim 1923 ‘te Cumhuriyet yönetimini ilan etti. Her sene 29 Ekim  Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ta   coşku ile kutlanmaktadır. Cumhuriyet Bayramında  stadyumlarda  şenlikler   yapılır, akşamları ise fener alayları düzenlenir.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş