27 Kasım 2016 Pazar 20:08
25 Bin Korucu Alımı başvuru şartları açıklanıyorGüvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Ziya Sözen; “Yaş nedeniyle emekliye sevk edileceklerin yerine kardeşi ya da oğlunun alınması, 18 bin yeni korucunun göreve başlaması demek. Yeni dönemde yaklaşık 25 bin güvenlik korucusu görev yapacak” dedi.

Başkan Sözen, yaptığı açıklama ile, 678 sayılı KHK ile 49 yaşını dolduran güvenlik korucularının 6 ay içerisinde emekliye sevk edileceği ve bu korucuların yerine 30 yaşını doldurmamış olmak kaydıyla çocukları yada kardeşlerinden birinin korucu olarak görevlendirileceğini açıkladı.

BAŞVURU ŞARTLARI


Yaşlanan korucuların yerine korucuların oğulları yada kardeşleri geçecek. Husus ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Ziya Sözen’in “K
orucularımızın büyük bir kısmının yaşlandığını, bu nedenle PKK ile mücadelede yeteneklerini yavaş yavaş kaybetmeye başladıklarını sık sık dile getiriyorduk” dedi.

Sözlerine şu şekilde devam etti; “Son düzenleme ile asker ve polisimizle omuz omuza görev yapan korucularımızdan yaş nedeniyle emekliye ayrılacakların yerine daha genç ve dinamik kadrolar görev alacak. Bir anlamda korucuların gençleştirilmesine yönelik bir adım atılmış oldu. Emekli olanların yerine oğlu ya da kardeşine bu hakkın tanınmış olmasını ise oldukça önemsiyoruz” dedi.

 

Korucular hakkında yeni düzenlemelerden bahseden Başkan Ziya Sözen; korucuların askerler gibi ağır silahlar ile donatılacağı ve timler halinde bulunacaklarını dile getirerek şu sözleri söyledi; “Bundan sonra korucular, PKK'nın korkulu rüyası olacak. Önümüzdeki günlerde yeni arkadaşlarımızın göreve başlamasıyla oluşturulacak korucu timleri, PKK'ya daha büyük kayıplar yaşatacak. Bu timler, gece gündüz teröristlerin peşinde olacak. Korucularımızın teçhizatlarına yönelik çalışmalar da devam ediyor. Korucu timlerine gece görüş dürbünü, uydu telefonu, kanas, biksi ve roketatar gibi ağır silahlar da verilecek” dedi.


Son Güncelleme: 27.11.2016 22:49
Yorumlar

Google+'da Paylaş