23 Kasım 2016 Çarşamba 12:57
23-24 KAsım Teog Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
2016-2017 TEOG sınav soruları ve videolu çözümleri sizler için sayfamızda aktarılmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 23 -24 Kasım tarihlerinde yapılacak olan temel eğitimden orta öğretime geçiş TEOG 1 dönem sınavı gerçekleştirildi.Sınava giren öğrenciler sınav sorularını ve çözümlerini merak ediyorlar. TEOG sınavının ardından paylaşılacak olan soruları haberimiz üzerinden öğrenmeniz mümkün olacaktır.

2016-2017 TEOG sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 23- 24 Kasım tarihinde birinci dönem sınavı olarak gerçekleştirildi.Sınava katılan öğrenciler sıkı bir çalışmanın ardından sınavda ter dökerken sınavın ardından veliler ve öğrenciler tarafından sorular merak konusu oldu.Sınavdan ortalama kaç puan alacağını merak eden öğrenciler TEOG sınav sorularını ve çözümlerini sayfamızdan öğrenebilirler.Eğitim Bilişim ağı EBA sistemi üzerinden testlerin çözümleri Uzmanlar tarafından gerçekleştirilecektir .

EBA TEOG 1.dönem ortak sınav soruları için tıkla ( sorular sınavların ardından yayımlanacak)

SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ

a. Ortak sınavlara katılacak olan öğrencilerin puanı tek puan türünde hesaplanacaktır.

b. Her soru eşit ağırlığa sahip olacaktır.

c. Her adayın cevap kâğıdı, optik okuyucuyla okutulacaktır.

ç. Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar hesaplanacaktır.

d. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir.

e. Dönem puanı hesaplamasında kullanılacak olan sınav puanı;

[(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü ile hesaplanacaktır.

f. 8'inci sınıfta her dönem için uygulanan ortak sınavlar sonucunda yapılan hesaplama ile o döneme ait ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı bulunur. Her iki dönem puanının aritmetik ortalaması; ağırlıklandırılmış ortak sınav puanını oluşturur ve yerleştirmeye esas puanda kullanılır.

g. Salon görevlilerince kopya çektiği tespit edilen öğrencilerin, kopya sonucu iptal edilen o dersin sınavı puanla değerlendirilmez. Ancak dönem puanı ve ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamalarında sınav adedi tam olarak alınır

ğ. Engelinden veya başka bir sebepten dolayı herhangi bir dersten muaf olan öğrencilerin ortak sınav puanı, yıl sonu başarı puanı hesaplamasındaki usullere uygun olarak hesaplanacaktır. Tüm hesaplamalar virgülden sonra dört basamağa kadar yapılacaktır.

h. Soru iptali olması durumunda ilgili soru o ders sınavına katılan bütün öğrenciler için doğru kabul edilerek değerlendirilecektir.

11.1. Yıl Sonu Başarı Puanı Hesaplaması

Öğrencinin tüm derslerden aldığı puanların aritmetik ortalaması, o derslere ait haftalık ders saati sayısı ile çarpılarak ağırlıklı yıl sonu puanları hesaplanacaktır. Bu puanların toplamının, o derslere ait haftalık ders saati toplamına bölünmesi ile de yıl sonu başarı puanı elde edilecektir. Puanlama 100 tam puan üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerin ortak sınavlardan aldığı puanlar, 8'inci sınıf yıl sonu başarı puanı hesaplamasında da kullanılacaktır.

Son Güncelleme: 23.11.2016 13:02
Yorumlar

Google+'da Paylaş