07 Aralık 2016 Çarşamba 11:35
2017 Yılında Kamuya Kaç Personel Alınacak?

15 Temmuz olayları sonrasında memurluktan atılan devlet dairelerindeki oluşan boşluklara atamaların yapılıp yapılmayacağı Kasım ayında yapılan KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı Orta Öğretim sonrasında merak konusu oldu. Birçok kişi heyecanla yani kadroların açılmasını beklemektedir. 2016 yılının son günlerinde artan işsizlik rakamlarına bu alımların çare olması beklenmektedir.

KPSS örta öğretim sınavlarının yapılmasının ardından mazeret sınavlarının da tamamlanması ve sonrasında sonuçların açıklanması beklenmektedir. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kamudan ihraç edilen 80 binden fazla kişinin ardından her yıl oluşan yeni memur alım talebi de eklendiğinde ortya çok ciddi bir rakam çıkmaktadır .

Tek oturumda gerçekleşen KPSS Ortaöğretim sınavına 3,5 milyon kişi katılmıştı. Ülkemizdeki 8,5 milyon işsiz gencin büyük bir kısmı lise mezunu kişilerden oluşmaktadır . Bu durumda memur sınavı için oluşan talebi açıklamaktadır .

KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ?

15 Temmuz olayları sonrasında memurluktan atılan devlet dairelerindeki oluşan boşluklara atamaların yapılıp yapılmayacağı Kasım ayında yapılan KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı Orta Öğretim sonrasında merak konusu oldu. Birçok kişi heyecanla yani kadroların açılmasını beklemektedir. 2016 yılının son günlerinde artan işsizlik rakamlarına bu alımların çare olması beklenmektedir. KPSS sınav sonuçlarının önümüzdeki hafta açıklanması beklenmektedir. 3,5 milyon aday bu sonuçlara odaklanmış bir şekilde beklemektedir.

2017 yılı kamu kurum ve kuruluşlarına normal şartlarda oluşacak ihtiyaç haricinde seksen binden fazla kişinin de meslekten ihracıyla devlet kadrolarında ciddi bir personel ihtiyacı oluşmuştur .

Tüm memurlar gibi bu adaylarında kendilerinin yada ailelerinden birinin terör olaylarına karışmamış olması gerekmektedir. Yapılacak araştırmada her hangi bir olumsuzluk tespit edilmesi halinde adayın aldığı puan dikkate alınmayacaktır

 

Son Güncelleme: 07.12.2016 11:36
Yorumlar

Google+'da Paylaş