22 Kasım 2016 Salı 21:49
2017 Yılı Zabıt Katibi ve İnfaz Koruma Memuru Alımları (Adalet Bakanlığı)
2017 Yılı Memur alımlarında büyük sürprziler yaşanacak! Adalet Bakanlığı bünyesinde buluna kurumlara 2017 yulında 16 bin memur ataması yapacak. Zabit Katibi, Mübaşir, Teknisyen, İnfaz Koruma memuru, Şoför, Kaloriferci gibi meslek guruplarından alımlar yapılacak.

Zabıt Kâtipliği Alımı Ne Zaman 2017 Şartları Neler?

Bu yıl zabıt kâtipliği alımının ne zaman yapılacağı tam olarak belli değil ancak geçen yıl Şubat ayında zabıt kâtipliği alımı yapılmıştı. Bu yılda tıpkı geçen yıl olduğu gibi Şubat ayında zabıt kâtipliği alımının olması beklendi. Ancak maalesef yapılmadı. Ancak 2016 yılında yapılan KPSS sınavı sonuçlarına göre tekrar zabıt kâtipliği alımı yapılacağı belirtildi. Ancak ne zaman olacağı belli değil dendi.

Devlet dairelerinde zabıt kâtibi olabilmek için ilk olarak TC. Vatandaşı olmak gerekmektedir. İkincisi askerliğin mutlaka yapılmış olması gerekmektedir. Ya da askerliğe engel herhangi bir durum olmaması gerekmektedir. Zabıt kâtibi olmaya engel herhangi bir hüküm giymemiş olmak, Görevini yapmasına engel olacak herhangi bir akıl engelinin olmaması gerekir.

Ayrıca kamu haklarından herhangi bir nedenle mahrum olmamak ve zabıt kâtibi olacaklara yapılan araştırmanın olumlu sonuçlanması gerekmektedir. Zabıt kâtibi adayları ilk önce uygulamalı sınava tabi tutulurlar. Daha sonra kâtip adaylarının daktilo ve bilgisayar ile nasıl yazdıkları kontrol edilir. Uygulamalı sınavı geçenler daha sonra sözlü sınava çağrılırlar.

Vatan hainleri kurumlardan temizlendikçe vatan evlatlarına yer açılıyor!

BAKAN AÇIKLADI

Adalet Bakanı, Bekir Bozdağ TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı sunumda Adalet Bakanlığı ve bağlı kurumlarına 2017 yılında memur alımlarının yapılacağının müjdesini verdi, 2016 KPSS Lisans, Önlisans ve geçtiğimiz günlerde ise Ortaöğretim düzeyinde yapıldı. 2017 Yılında KHK Kanun Hükmünde Kararnameler ile boşalan yakşalık 80 bin kadaroya atamalar gerçekleştirilecek. Memur alımlarında ilk şart KPSS sınavlarına girmiş olmak.

KPSS İLE MEMUR ALIMLARI

2016 Yılında yapılan KPSS - Kamu Personeli Seçme Sınavı 

іle 2017 Yılında onlarca kuruma bіnlerce memur ataması gerçekleştirilecek. 15 Temmuz hain darbe girişimini planlayan Fetö/Pdy Terör örgütüne yakınlığı ile bilinen memur ve çalışanların ihraçları ile boşalan kadarolara atamalar gerçekleştirilecek.

Atama bekleyen bütün kardeşlerimize Allah yardım etsin! Yorumlarınız ile haberimize katılım sağlayabilirsiniz..

Adalet Bakanlığı Memur Alımlarında Aranan şartlar neler? Tıkla öğren!
Son Güncelleme: 22.11.2016 22:36
Yorumlar

Google+'da Paylaş