06 Şubat 2017 Pazartesi 17:03
2017 Şubat Ayında Memur Personel Alımı Yapılacak Mı?

Ocak ayında olduğu gibi Şubat ayında da bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşu memur personel alımı gerçekleştirecek. Ocak ayında kamu kurumlarının bir çoğu duyurusunu gerçekleştirdi. Ancak başvuruları devam eden birçok kurum var. Her kurumun aradığı nitelikler, pozisyonlar ve alım yaptığı şehir farklı farklı olmaktadır.

Şubat ayında alım yapacak kamu kurumları veya kamu kuruluşları adaylardan genellikle en az ilkokul mezunu olmak şartıyla beraber  lise, önlisans ve lisans eğitimi almış olmak şartları da aranacak. Adaylar genellikle KPSSP94, KPSSP93 ve KPSSP3 puan türünden en az 60 veya 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Peki her kurum KPSS şartı arıyor mu?
Tabi ki birçok kurum KPSS şartı ararken bazı kurumlar KPSS şartı aramıyor. Diğer şartlar arasında ise genellikle memur adayı olmak isteyen kişiler mutlaka ve mutlaka 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir. Bu kanunda  yaş durumundan, askerlik durumuna kadar bir çok şartın ne şekilde olması gerektiği yazmaktadır. Eğer engelli memur alımı için başvuru yapılmıyorsa  genellikle görevini yapmasına engel olabilecek sağlık durumu olmaması gereklidir. 

Personel alımı yapacak kurumlar Dışişleri Bakanlığı’ndan tutun da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na kadar, Emniyet Genel Müdürlüğü, bazı üniversiteler, TÜBİTAK MAM, Gençlik ve Spor Bakanlığı gibi yerler olabilmektedir. Bu kurumların kendi sitelerinden de şartları inceleyip başvuru koşullarına bakmak gerekmektedir.

 

Son Güncelleme: 06.02.2017 17:06
Yorumlar

Google+'da Paylaş