02 Aralık 2016 Cuma 10:51
2017 Sömestır Tatili Ne Zaman?15 Tatili Yarıyıl Tatili Ayın Kaçında?Karneler ne zaman alınıyor?2017 Tatil
 Milli Eğitim Bakanlığı tüm Türkiye'de okulların yarıyıl tatili konusunda beklenen açıklamayı yaptı. Ülkemizde her yıl ocak ayında okullar 15 gün boyunca kapanır ve bu dönem yarı yıl olarak değerlendirilir. Öğrencilerin okullarının gösterdikleri eğitim ve öğretim faaliyetleri neticesinde geçen bir dönem Ocak ayının sonunda kısa bir ara verilerek öğrencilerin dinlenmesine ikinci döneme hazırlık yapmalarını fırsat tanır . Bu yıl yarı yıl tatili uzadı mı? Yarı yıl tatili 15 Temmuz olayları sonrasında öğretmen yokluğu yaşanması nedeniyle müfredatın yetiştiremeyen yerler nedeniyle yarıyıl tarihi değişti mi?Bu soruların cevabını haberimizin devamında bulabilirsiniz.
Yarı Yıl Tatili Ne Zaman ?

Milli Eğitim Bakanlığı tüm Türkiye'de okulların yarıyıl tatili konusunda beklenen açıklamayı yaptı. Ülkemizde her yıl ocak ayında okullar 15 gün boyunca kapanır ve bu dönem yarı yıl olarak değerlendirilir. Tüm Türkiye'de okullar 20 Ocak Cuma günü karneler alınacak ve 23 Ocak Pazartesinden itibaren okullar yarı yıl tatiline girecek. Sömestr tatili 3 Şubat Cuma günü sona erecek ve eğitim öğretimde ikinci dönem 6 Şubat Pazartesi yeniden başlayacak .Eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 9 Haziran Cuma günü sona erecek.

15 Temmuz olayları neticesinde Milli Eğitim Bünyesinde eğitim veren bir çok özel okul kapatılmış binlerce öğretmen meslekten uzaklaştırılmıştı .Bu durumun yeni atamalar yapılana kadar yıllık takip edilmesi gereken müfredatın yetiştirilemeyeceği korkusu ile yarı yıl tatilinin ileri bir tar,he erteleneceği söylentisini sosyal medyada yayılmasını sebep olmuştu .Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada eğitim yılı başında yapılan planlamada bir sapma olmayacağı ifade edilmiştir.Öğrenciler tarafından bu durum sevinç içinde karşılanmıştır .Şimdi gözler 20 Ocak Cuma günü son eğitim gününe odaklanmıştır.

Son Güncelleme: 02.12.2016 10:53
Yorumlar

Google+'da Paylaş