21 Aralık 2016 Çarşamba 11:51
2017 Resmi Tatil Günleri Hangileri-2017'de Kaç Gün Tatil Yapacağız?
 2017 yılında resmi tatil günleri kaç gün olacak herkes tarafından merak edilen ve tatil planları yapılan 2017 resmi tatil günleri hangi günlere denk geliyor. En çok merak edilen sorular arasında yer alan 2017 resmi tatil günleri hakkında bilgileri sizler için paylaştık.

Bu yıl resmi tatil günleri üzülerek söylüyoruz ki genellikle hafta sonları denk geliyor .Örneğin yeni yılın ilk resmi tatil olan yılbaşı 1 Ocak Pazar günü olacak ikinci resmi tatil olan 23 Nisan Çocuk Bayramı ise yine aynı şekilde pazar günü yapılacak işçi Bayramı 1 Mayıs konusunda tatil bekleyenlerin yüzü gülüyor. 1 Mayıs Pazartesi günü kutlanacak olan işçi Bayramı tatil ilan edilerek 3 günlük bir tatil yapma hakkına sahip olabileceksiniz.Ardından gelen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ise cuma günü kutlanacak olup bu resmi tatil ile birlikte yine hafta sonu birleştirilince 3 günlük bir tatil sizleri bekliyor olacak.

Dini bayramlarımızdan olan Ramazan Bayramı tatili ise 24 Haziran Cumartesi öğleden sonra başlayıp, 25 Haziran Pazar 26 Haziran Pazartesi 27 Haziran Salı günü kutlamak üzere üç gün tatil yapılacağı açıklandı. Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı'nın ard arda gelmesi ile 30 Ağustos 31 Ağustos Perşembe Kurban bayramı arefesi yarım gün tatil olacağı belirlendi .

 Vatandaşlar hükümetin Kurban Bayramı Arefe gününü bu yıl tam gün olarak tatil ilan etmesini bekliyor. Kurban bayramı tatili 1 Eylül cuma, 2 Eylül cumartesi, 3 Eylül pazar ve 4 Eylül pazartesi olarak belirlendi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ise Pazar günü kutlanacağı için resmi tatil olarak ilan edildi.

Son Güncelleme: 21.12.2016 11:53
Yorumlar

Google+'da Paylaş