07 Aralık 2016 Çarşamba 14:23
2017 Milli Piyango bileti sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır? Biletler Satışa Sunuldu-Büyük İkramiye
 2017 Milli Piyango bileti sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır? Yılbaşına sayılı günler kala Milli Piyango çekilişi için heyecan dorukta zengin olma hayali için Milli Piyango biletine akın eden vatandaşlar sahte bilet korkusu sardı. Peki Milli Piyango biletinin sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır işte sizin için gerekli bilgiler sayfamızda yer alıyor .

Hayat şartlarının oldukça zor olduğu bir dünyada yaşıyoruz zengin olma hayali Kur'an bir çok vatandaş hayallerini 2017 yılında yapılacak olan Milli Piyango büyük çekilişi ne sakladı .2017 Milli Piyango çekilişleri ne çok az bir süre kala biletlerini alan vatandaşlar heyecanlı bekleyişini sürdürüyor .28 kasım 2017 tarihinde satılmaya başlanan Milli Piyango biletleri kapış kapış gidiyor vatandaşları Sahte bilet almamaları konusunda uzmanlar uyarıyor. Bu yıl piyasaya çok sayıda sahte bilet sürüleceği konuşulurken Sessiz olun bilet alırken güvenilir bayilerden almaya dikkat edin.

Milli Piyango İdaresi yetkililerinden alınan bilgiye göre, 31 Aralık 2016'da yapılacak yılbaşı özel çekilişinde 60 milyon liralık büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 10 milyon lira, 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet 1 milyon lira ve 1 adet de 500 bin liralık ikramiye verilecek.

Milli Piyango bileti sahte kontrol ise şu şekilde anlaşılır;

Yılbaşı Milli Piyango biletleri Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasında özel kağıtlarda basılır. Biletler özel kağıtlara basılır ve bazı özellikler eklenir.

-Yılbaşı Milli Piyango Biletleri, mutlaka bayisinden alınmalıdır.

-Bilet satan bayi ve gezici bayilerin yaka kartlarına bakılıp bilet alınmalıdır. Sahte bilet satanlara dikkat edilmesi konusunda bu uygulamada bulunması gerekir.

-Satın alınan biletin arka kısmında mührün basılması gerekir. Arkasında mühür bulunmayan biletler satın alınmamalıdır. Biletin arka kısmında Mühür bulunmazsa bilet geçersizdir.

- Satın aldığınız biletin güvenlik numaralarının aynen Türk Lirasının rakam kısmındaki kabarık gibi olması gerekir. Şayet güvenlik numarası kabarık durmuyorsa bilet sahte olabilir.

-Biletinizi ışığa tuttuğunuzda biletin dokusu içerisinde MP (Milli Piyango) amblemi olmalıdır.

-Ultraviyole (UV) ışıkta mavi ve açık yeşil renkli parlayan ve kesik çizgiler şeklinde dağılımı bulunan elyaflar (3mm.) bulunuyor.

-Buruş ve pürüzlü biletler satın alınmamalıdır.

-18 yaşını doldurmayanlara bilet satılmaz. Şayet bilet satın almışlarsa bile 18 yaşından küçüklere ikramiye ödenmez.

Son Güncelleme: 10.12.2016 01:09
Yorumlar

Google+'da Paylaş