07 Şubat 2017 Salı 13:26
2017 Hac Kuraları Ne Zaman Çekilecek?Kutsal Topraklara Gidecekler Ne Zaman Belli Oluyor?
 2017 yılı hac kuraları hangi tarihte çekiliyor merak konusu oldu. Hacca gitmek için heyecanlanan varını yoğunu bu uğurda harcayan vatandaşlar Hac kura çekimleri için heyecanlı bekleyişini sürdürüyor. Kayıt yenileme işlemleri başlayan hac organizasyonu için son zaman ne zaman? Hac kura sonuçları ne zaman belli olacak? Hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri ne zaman sona erecek. Diyanet İşleri Başkanlığı kura çekilişini ne zaman yapacak sonuçları ne zaman açıklayacak heyecanla beklenirken detayları sizler için sayfamızda hazırladık...

2017 yılı içerisinde hacca gitmek isteyen adaylar kayıt yenileme işlemlerini 31 Ocak salı günü sona eriyor. Parça ön kayıt işlemleri ve yenileme işlemlerinin tamamlanması ile Diyanet İşleri Başkanlığı Hac kura çekilişini yapacak.  Mukaddes topraklara gidip Hac vazifesini yerine getirmek isteyen binlerce hacı adayı ön kayıt yenileme işlemlerini yerine getirdi. 31 Ocak tarihi ile sonlanacak olan hac kayıt yenileme işlemlerinin ardından 2017 Hac kura çekilişi gerçekleştirilecek. Diyanet İşleri tarafından yapılacak olan açıklama hacca gitmek isteyen adaylar tarafından merakla bekleniyor.
Yaklaşık 2 milyon Hacı adayının kura çekilişini beklediği şu günlerde Diyanet İşleri tarafından yapılacak açıklamaya gözler çevrildi. Önceki yıllarda 74000 olan Hac kotasını Suudi Arabistan 60 bine düşürmesi ile üzülen adaylar bu yıl Türkiye'ye ayrılan kota sayısının arttırılması ile sevince boğuldular. Hacca gitmek için yıllardır bekleyen vatandaşlar ümit ile beklemeye başladılar.Hac kuraları çekim tarihi ise 23 şubat olarak belirlenmiş durumda.Kura çekiminden sonra ise hacı adaylarına mesaj gidecek.Mesaj alan hacı adayları kesin kayıt yaptırarak konaklayacağı yeride kendisi seçerek hac işlemini resmen başlatacak.

HAC KONTENJANLARINDA ARTIŞ

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2017 уılı Haс Protokolüne göre hac için ayrılan kоntеnjan 80 bin olarak belirlendi. Bu sayеdе 20 bin hacı adayı daha mukaddes topraklara gіdebіleсek.

 

Son Güncelleme: 07.02.2017 13:30
Yorumlar

Google+'da Paylaş