20 Aralık 2016 Salı 10:59
2017 Asgari Ücret Zammı!Komisyondan Ne Karar Çıktı?
 2017 yılında asgari ücrete zam yapılacak mı memur ve emekliye gelmesi beklenen zamların ardından asgari ücret ile çalışan vatandaşlar kendi maaşlarına ne kadar zam yapılacağını merak ediyorlar .2017 yılında zam bekleyen asgari ücretlerini sendikalardan yanıt geldi haberin detayları sayfanın devamında sizin için aktarılmıştır.

Yaklaşan Ocak ayı itibarı ile 2017 yılı zam beklentileri asgari ücretliler için de merak konusu oldu .Asgari ücretle çalışan vatandaşlar maaşlarına zam yapılıp yapılmayacağını merak ediyorlar memur ve emekliye 2017 zammı konuşulurken ,asgari ücretlinin durumu ise 1300 liranın altına düşüp düşmeyeceği konusunda oldu .Asgari ücretin ne kadar olacağı konusunda sendikalardan fısıltılar gelmeye başladı.

2017 yılı için yapılacak olan asgari ücret tespit Komisyonu görüşmeleri ldukça sert bir şekilde geçmesi bekleniyor.Görüşmeler esnasında Asgari ücretli Türk İş Sendikası temsil edecek böylece asgari ücretlinin yaşadığı zorluklar enflasyon dövizdeki artış gibi konularda masaya yatırılacak .Turkish asgari ücreti için isteyeceği rakamı 1600 TL olarak belirledi.

Konu ile ilgili konuşan Türk-İŞ sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay; "Asgari ücrette bu yıl yapılacak artış, geçen yılın gerisinde kalmamalı diye düşünüyoruz. Bizim bu düşüncemizi TÜİK'in geçen yıl komisyona sunduğu bir işçinin net yaşam maliyeti rakamı da destekler nitelikte. Devletin kurumuna göre, tek bir işçinin yaşama maliyeti geçen yıl net bin 600 liraydı. Bu rakam bu yıl en az yüzde 10 artacak ama biz asgari ücrette 2017 için bu rakama imza atmaya hazırız. Bu işi fazla uzatmaya gerek yok, bize TÜİK'in geçen yıl komisyona sunduğu net bin 600 lirayı versinler bu iş bitsin." ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 20.12.2016 11:01
Yorumlar

Google+'da Paylaş