30 Aralık 2016 Cuma 20:56
2017 Adli Tıp Kurumu Memur Personel Alımı Başvuru ve Memur Alım Şartları nelerdir?
 Adli Tıp Kurumu kaç personel alacak, Başvurular ne zaman başlıyor, memur alım şartları nelerdir, hangi kadrolara memur alımı gerçekleşecek, hangi öğrenim düzeylerinde alım yapacak, Sözlü sınav yapılacak mı, kpss sınavından en düşük kaç almış olmak gerekiyor, hangi puan türünden kaç personel alınacak, müracatlar nereye yapılacak

Geçtiğimiz son aylarda yapılan sık görevden uzaklaştırme ve açığa alma olaylarının artması nedeni ile birçok kamu kurumundada personel ihtiyacı açığa çıkmıştır. Bu nedenle her geçen gün yeni personel alım ilanları yayınlanmaktadır. Yapılan son ile Adli Tıp Kurumundan geldi.

Adli Tıp Kurumunun yaptığı açıklamaya göre kendi bünyesinde çalışmak üzere 55 adet personel alımı gerçekleştirecek. Aranan şartların taşıyan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu alımlara başvurabilecek alım için öncelikle yapılan son KPSS sınavına girmiş olmak  gerekiyor. Alımın bir başka aşaması ise 657 sayılı devlet memurları kanununun sorguladığı özellikleri taşımak gerekiyor. Her iki aşamayıda başarı ile geçen adaylar Adli Tıp Kurumunun yaptığı sözlü sınavada katılacak ve sınavdan da başarı ile geçmek zorundadır.

Adli Tıp Kurumu yayınladığı ilana göre ortaöğretim, önlisans ve lisans kadrolarında çalışmak üzere toplam 55 personel alımı yapacak, puan türlerini sıralayacak olur isek önlisans(kpssp93) ortaöğretim(kpssp94) lisans(kpssp3) kadrolarını ifade etmektedir.

Bu kadrolara göre alım yapılacak personel kadroları ve sayıları şunlardan oluşmaktadır.

Kpssp3 lisans mezunu olan 5 adet biyolog, 1 adet inşaat mühendisi, 4 adet makine mühendisi, 8 kişi kimyager, ve 2 adet psikolog kadrolarından oluşan 20 adet memur alımı gerçekleştirecektir.

Kpssp93 önlisans mezunu olan 2 adet laborant 4 adet patoloji teknikeri ve 21 tane adli tıp teknikeri olmak üzere toplam 27 adet memur alımı yapacak.

Kpssp94 ortaöğretim mezunu olan 1 tane radyoloji teknikeri, 3 adet elektrik elektronik teknisyeni, 3 tane kimya teknisyeni ve 1 tane makine teknisyeni olmak üzere toplamda 8 adet memurda ortaöğretim mezunlarından alınacaktır. Böylece alım yapılacak memur sayısı toplamda 55 adet olmaktadır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Memur olmak için başvuran adaylar öncelikle girecekleri puan türünden sıralamaya girmeleri gerekmekte ve 657 sayılı devlet memurları kanununun istediği şartları taşımaları gerekmektedir. Daha sonra Adli Tıp Kurumunun yapacağı sözlü sınava katılmaya hak kazanacaklardır.

Bu şartları kısaca hatırlayacak olur isek 35 yaşını geçmemiş olmak, askerlik vazifesini yapmış olmak veya askerlik çağına gelmemiş olmak gelse bile ertelediğini belgeleyebilmek, herhangi bir suçtan cezası bulunmamak, hakkında yapılacak genel soruşturmadan memurluk yapmak için herhangi bir engel teşkil edecek şartlarda bulunmamaktır.

Başvurular ne zaman Başlıyor?

Bu şartları taşıyan ve kpss puan türlerinden istenilen puanı almış olan adaylar müracatlarını Adli Tıp Kurumunun insankaynakları birimi tarafından idare edilen internet sitesi www. atkik. com  üzerinden yapabilirler.

Başvurular 9 ocak 2017 tarihinde başlayıp 16 ocak 2017 tarihi saat 17:00 mesai bitimine kadar devam edecektir.

İlanın detaylarına adli tıp kurumunun resmi internet sitesinden veya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.atk.gov.tr/haber30.12.16.html

Son Güncelleme: 30.12.2016 21:04
Yorumlar

Google+'da Paylaş