30 Aralık 2016 Cuma 23:37
2016'da Yaşanan Önemli Olaylar, 2016 Yılının En Önemli Gelişmesi ne oldu?
 2016 yılında neler oldu, 2016 yılınde neler yaşandı, akılda kalanlar nelerdi, 2016 yılında Türkiyede ve dünyada yaşanan en önemli gelişme nedir, 2017 yılından Beklentilerimiz nelerdir, Başbakan Hangi ayda değişmiştir, Terör saldırıları en çok hangi ayda gerçekleşmiştir.

2017 yılına girmeye artık sayılı saatler kaldı. Yaklaştığımız her dakika insanlar biraz daha geriyo doğru bakıyor ve 2016 yılında yaşanan önemli olayları anımsamak istiyor hem kendisi hem Türkiye ve hemde dünyada yaşanan önemli olayları hatırlamaya çalışıyor. Sizler için bizde 2016 yılında yaşanan önemli olayları hatırlatıyoruz.

OCAK 2016

Yeni yıla girdiğimiz ilk anlarda terör belası aslında tüm bir yılın bu şekilde geçeceğinin de habercisi oldu. Ocak ayının 12 sinde ışid militanlarınca patlatılan bombalı saldırı sonucunda toplam 13 kişi vefat etmişti. Yine yaşanan bir başka önemli olay ocak ayında gerçekleşen Koç holdingin başkanı Mustafa Koç’un ani kalp krizi sonrası hayata veda etmesi oldu.

ŞUBAT 2016

Şubat ayında terör belası yine milletimizin başına bela oldu. Şubat ayının 17 sinde pkk tarafından gerçekleştirilen askeri  aracın geçişi sırasında patlatılan bombada toplam hayatını kaybedenlerin sayısı bu sefer 29 olmuştu.

MART 2016

Bu aydada yine terör saldırıları gerçekleşti. En elem verici saldırı ise 13 martta gerçekleşen Ankara günven parkta yapılan patlama oldu. Bu patlama sonucunda ise 38 kişi vefat etti. Bu ayda yurtdışında da önemli olaylar meydana geldi en önemli olay ise Belçikada gerçekleşen ve hava limanı ve metroda gerçekleştirilen saldırılar idi.

NİSAN 2016

Nisan ayında gerçekleşen ve en çok haberi yapılan konular ise türkiyenin 4,5 G ye geçişi oldu. Bu işlem ile birlikte internetteki hızını nerede ise 10 a katladı. Bir başka önemli olay ise vodafone arenanın açılışı oldu. Beşiktaşlı taraftarların çok sevindiği bu gelişme 10 nisan günü gerçekleşti.

MAYIS 2016

Mayıs ayının ve hatta tüm bir yılın en önemli değişikliği beklide yapılan başbakan değişikliği idi. Yapılan bu değişiklik ile partisinden güven oyu alarak Binali Yıldırım yeni başbakan olmuştu.

HAZİRAN 2016

Meydana gelen en önemli gelişme belki dünyada ekonomi alanında yaşanan belirsizlikler oldu fakat bunun da ana nedeni ingilterenin AB birliğine devam etmeme düşüncesi ve David Cameronun istifası oldu. Bir başka gelişme ise Birleşik Krallıkta yaşanan AB referandumundan büyük farklılık ile hayır sonucu çıkması oldu.

TEMMUZ 2016

Beklide Türkiyenin kaderini değiştiren bir gece yaşandı. Makus darbe genlerinden dersini alan Türkiye ve Türk halkı o gece çok direnç gösterdi ve sergilenen bu alçakça kalkışmaya en güzel cevabı bayraklarını alıp sokaklara koşarak verdi. Bu olaylar üzerine Türkiye hep beraber birlik olup Meclisteki üç partinin başkanları beştepe de yapılan mitingde bir araya gelmiş ve beraber dostluk ve kardeşlik pozu vermişlerdi.

AĞUSTOS 2016

Ağustos ayının en önemli gelişmesi ise TSK’nin bu ay içerisinde Suriye topraklarından cerablusa girerek teröristleri imha etme girişimi oldu. Fırat kalkanı adı verilen bu operasyon hala devam etmektedir.

EYLÜL 2016

B u ayda yaşanan Türk sinema tarihine adını ölümsüzler arasına yazdırmış bir kişi hayatını kaybetti. Oynadığı bir çok karakter ile anılan Tarık Akan 16 Eylül günü hayata gözlerini yumdu.

EKİM 2016

Yaşanan en önemli gelişme daha önce ilan edilen Ohal yasasının bir üç ay daha uzatıldığı haberinin Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş tarafından açıklanması oldu.

KASIM 2016

Amerika da yaşanan başkanlık seçimi ve seçim sonrası ülkede yaşanan karışıklıklar kasım ayının en çarpıcı gelişmesi ve en çok konuşulan olayların başında geldi. Seçim sonuçlarına göre Amerikanın yeni başkanı Donald Trump oldu.

ARALIK 2016

Yeni yıla girecek iken içinde bulunduğumuz bu ayda yine terör belası tüm ülkeyi bir kez daha yasa boğdu.  Aralık ayında oynanan Beşiktaş- Bursaspor karşılaşması sonrası Vodafone arena civarında bir patlama olmuş ve toplam 45 vatandaşımız şehit olmuştu. Daha bu saldırının yaralarını sarmadan bu sefer komando birliğinde görevli askerlerimizin izne çıkarken bindiği otobüsün yanında kayseride patlatılan Bombalı araç sonucu bu sefer 14 vatan evladımızı bizden koparmıştı.

Yeni yıldan dileğimiz elim acıların yaşandığı ve nice vatan evladını toprağa verdiğimiz ve kanlı girişimlerin gerçekleştiği 2016 yılını geride bırakacağımız bu günlerde 2017 yılının sevgi kardeşlik ve mutluluk getirmesi dileği ile...

Son Güncelleme: 30.12.2016 23:45
Yorumlar

Google+'da Paylaş