17 Eylül 2016 Cumartesi 12:34
2016 Sözleşmeli Jandarma Astsubay Alımı Başvuru Koşulları
Jandarma Genel Komutanlığı 2016 yılında sözleşmeli astsubay alımı yapacağını duyurdu 2016 sözleşmeli astsubay alım başvuruları başladı .Jandarma Genel Komutanlığı'nda sözleşmeli kadın ve erkek astsubay başvuru sayfası açıldı merak edenler için detayları haberlerimizi aktarıyoruz.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından resmi internet sitesi üzerinden 9 Eylül 2016 tarihinde sözleşmeli astsubay başvuru işlemleri başlatıldı Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli ast subay ihtiyacını karşılamak amacıyla kadın ve erkek personel alımı yapacaktır .başvurular dokuzeylül 2016 tarihinde başlayıp 7 Ekim 2016 tarihinde sona erecektir ilgililere duyurulur.

Başvuru Koşulları:
 -Başvurularda T.C. Vatandaşı olmak şartı aranmaktadır. Adaylarda aranan şartlardan bazıları ise:
-Silah taşımaya ve bulundurmaya hukuki bir engeli bulunmamak.
-TSK Sağlık Yönetmeliği şartlarına uymak.
 -Adayların kendilerinin ve evli ise eşlerinin sicilleri ile ilgili, alım koşulları da mevcut. -Adaylar başvuru tarihinde herhangi bir siyasi parti üyeliği taşıyamaz.
-Terör örgütü ile ilişkisi olanlar, ya da eylemlerine katılmış kişiler direkt elenecek. -Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış kişiler başvuru yapamaz.
-Alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığı tedavisi görmüş kişiler başvuru yapamaz. -Başvurular 9 Eylül 2016'da başlayıp 7 Ekim 2016'da bitecek.
Başvuru şartları ile ilgili detaylı bilgi  Jandarma Genel Komutanlığının resmi internet sitesinde yayınlanacaktır. 
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş