20 Kasım 2016 Pazar 13:36
20 Kasım Ortaöğretim KPSS Sınavı Cevap Anahtarı Soru ve Cevapları Açıklandı mı?
 KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarafından hazırlanan KPSS ortaöğretim sınavı 20 Kasım pazar günü gerçekleştirildi. KPSS ortaöğretim düzeyi sınav sonuçları hangi tarihte açıklanacak merak konusu oldu.Sınava giren adayların en çok merak ettiği konulardan birisi de sınav sonuçlarını ne zaman açıklanacağı olurken detayları sizler için sayfamızda paylaştık.

Siz değerli okurlarımız için hazırlamış olduğumuz sayfamıza KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını aktaracağız. KPSS ortaöğretim sınavı 20 Kasım pazar günü gerçekleştirildi.Sınava giren adaylar yoğun çalışmaların ardından ter dökerek sınav stresini attılar. Şimdi ise sınav sonuçları ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar.

 KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ÖSYM internet sitesi üzerinden adayları duyurulmaktadır bugün gerçekleştirilen KPSS ortaöğretim sınavının sonuçları ne zaman açıklanır henüz net bir cevap veremiyoruz.Ancak ÖSYM tarafından sonuçlar duyurulduğu andan itibaren haber sitenize sizlere gerekli bilgileri aktaracağız. KPSS sınav sonuçları geçtiğimiz yıllara baktığımızda sınav tarihinden yaklaşık iki hafta sonra açıklanmaktadır. Bu kapsamda aralık ayı ortalarında sınav sonuçlarının açıklanması muhtemel gibi görünüyor

Sınav sonuçları adaylara nasıl duyurulacak?

Sınava giren adaylar sonuçlarını TC kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM internet sitesi üzerinden öğrenebileceklerdir.Sonuç bilgileri adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır. 

Son Güncelleme: 20.11.2016 14:13
Yorumlar

Google+'da Paylaş