04 Ocak 2017 Çarşamba 21:40
19. Dönem POMEM Özel Harekat Polisi alımı sınavının yeri ve tarihi değişti mi Ne Zaman Nerde!
 Emniyet Genel Müdürlüğü'nün PÖH Polis Özel Harekat merkezindeki açığa istinaden alım yapmak istediği 10 bin adayların işlemlerinin son aşamasına geçildi .Başvuruların yapılmasının ardından aranan özellikler sahip adaylar  özel yetenek sınavı için davet edildiler. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinde yayınlanan listeler ile özel yetenek parkuruna çağrılan isimler dört gözle bu sınavı beklemektedirler. 

19 Aralık 2016 da başlayan mülakat ve fiziki yeterlilik sınavları başlamıştı. Sınav yeri  olarak Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi pa.edu.tr açıklanan listelere göre Kırıkkale PMYO Polis MeslekYüksek okulu olan adayların sınav yeri ve tarihinde değişikliğe gidilmiştir. Yapılan açıklamalara göre "Kırıkkale PMYO' a planlanan adayların sınav merkezi ve sınav tarihinde değişiklikler olmuştur. Yeni sınav yeri ve tarihini öğrenmek için Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi pa.edu.tr ye bakabilirsiniz " denmiştir.

POMEM sınavının yeri ve tarihi değişti

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün PÖH Polis Özel Harekat merkezindeki açığa istinaden alım yapmak istediği 10 bin adayların işlemlerinin son aşamasına geçildi .Başvuruların yapılmasının ardından aranan özellikler sahip adaylar  özel yetenek sınavı için davet edildiler .285 bin kişinin başvurduğu sınav için 10 bin kişi alınacaktır.Sınavlar 19 Aralık 2016 tarihi ile 15 Ocak 2017 (25 Aralık, 31 Aralık 2016 ve 01 Ocak 2017 günleri hariç) tarihleri arasında mülakat, sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı yapılacaktır.

Sınava katılamayan adaylar için yapılması gerekenler

Ayrıca Polis Akademisi Başkanlığının yaptığı açıklamaya göre  "19.Dönem POMEM Özel Harekat Giriş Sınavı (Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavı) tarihinde mazereti nedeniyle değişiklik talebinde bulunan adaylar dilekçelerini sınava girecekleri Başvuru ve Sınav Merkezine göndereceklerdir." denilmiştir

Son Güncelleme: 04.01.2017 21:42
Yorumlar

Google+'da Paylaş