19 Ocak 2017 Perşembe 08:46
15 Tatil Sonrası Okullar Ne Zaman Açılacak 2017?

15 Tatil Sonrası Okullar Ne Zaman Açılacak? Sömestr tatilinde ev ödevi varmı? Karne alan çocuklara nasıl yaklaşılmalı? 2016-2017 eğitim öğretim yılı ne zaman sona erecek merak ediliyor. 15 Tatilde kurtarma dersleri de yapılmayacağı bakan tarafından açıklandı. Çocuklarla 15 tatilde nasıl ilgilenilmeli uzmanlar aktardı.

15 TATİLDE EV ÖDEVİ VERİLMEYECEK

15 Sömestr tatili 23 Ocak Pazartesi günü başlıyor. Çocukların büyük bir heyecanla beklediği 15 tatilde dinlenmek ve oyun oynamak en büyük istekleri. Nitekim Geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan açıklamada 15 Sömestr tatilinde çocukları ev ödevi verilmeyecek denmişi. Aynı zamanda okullarına kar tatili veya çeşitli sebeplerle devam edemeyen kişiler içinde 15 sömestr tatilinde ek ders verilmeyecek.

15 TATİL SONRASI OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Çocuklar 2016-2017 eğitim öğretim yılında en son 20 Ocak Cuma günü okullarına gidecek ve 15 sömestr tatiline girecek. Yine 15 sömest tatili bitimi ise 5 Şubat Pazar günüdür. Çocuklar 15 sömestr tatilinden sonra tekrar okullarına ise 6 Şubat Pazartesi günü gidecekler ve 2016-2017 eğitim yılını 9 Haziran Cuma günü son kez okullarına giderek tamamlayacaklar.

KARNE GETİREN ÇOCUĞA NASIL YAKLAŞILMALI?

Çocukların 15 tatilde getireceği karne konusunda veliler uzmanlar tarafından uyarıldı. Velileri her durumda çocukları anlamaya çalışmak konusunda bilgiler verildi. Velilerin çocuğun kötü notları konusunda kendisininde sorumluluğu olduğu çeşitli medya organları tarafından duyuruldu. Başarısız olan çocukların zayıf notlarının nereden kaynaklandığı düzeltmek için neler yapılması gerektiğini çocuklarla konuşulması istendi.

Çocuklardan iyi not alanların ise kesinlikle ödüllendirme yoluna gidilmesi isteniyor. Başarılı çocuk ve başarısız çocuk ile arada bir fark olması gerektiğini söyleyen uzmanlar çocukların karne zamanı geldiğinde notları iyi olduğu zaman ailesinden nasıl bir ödül alacağı veya zayıf notları olduğu zaman ödüllendirilip ödüllendirilmeyeceği konusunda önceden bir tahmini olması gerekiyor. Bununda ailenin davranışları ile alakalı olduğu belirtiliyor.

Son Güncelleme: 21.01.2017 00:06
Yorumlar

Google+'da Paylaş