29 Kasım 2016 Salı 14:15
10 Bin Özel Hareket Polisi Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?
 Polis Akademisi Başkanlığı 10 bin polis özel harekat alımı yapılacağını duyulmasının ardından Özel Harekat olmak isteyen adaylardan kaç kişi başvuru yaptığı merak ediliyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 10 bin polis özel harekat alımı yapılacağı duyurulmuştu.Yapılacak olan alımlarda başvuru yapacak kişilerin en az lise mezunu olması KPSS sınavı ve askerlik şartı aranmadığından dolayı yığılma gerçekleşeceği düşünülüyordu .Başvurular Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden 2 Kasım 14 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi. Başvuruların tamamlanması ile birlikte polis özel harekat alımına kaç kişinin başvuru yaptığı merak ediliyordu.Konu hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü Twitter sayfası üzerinden resmi açıklamada bulundu işte herkesin Merak ettiği polis özel harekat başvurusu için gerçekleştirilen aday sayısı.

Rekor Başvuru Yapıldı

Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile kabul edilen başvuruların sona ermesi ardından EGM konu hakkında açıklama yaptı ve kaç bin adayın başvurduğu duyuruldu.

 Yapılan açıklama ile Polis Özel Harekat alımına toplam 285 bin kişinin başvurduğu belirtildi.

Başvuran adayların 10 bini Polis Meslek Eğitim Merkezinde 19. Dönemde Özel Harekat eğitimi alacak ve eğitimin ardından görevlerine başlayacak.

Başvuruların sona ermesi ile adaylar kısa süre içerisinde yazılı ve sözlü sınav, sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik ve mülakatlara tabii tutulacak. Bu adımların hepsinden başarılı olan 10 bin aday Özel Harekat olarak eğitimlere başlayacak.

 

Son Güncelleme: 29.11.2016 14:18
Yorumlar

Google+'da Paylaş