12 Ocak 2017 Perşembe 14:05
10 Bin Özel Harekat Göreve Ne Zaman Başlayacak?(10 Bin PÖH Alımı Bitti mi?Yeniden Alım Olacak mı?)

2016 yılında kamuda meydana gelen açıkları doldurmak için personel alımları devam ediyor polis özel harekat alımları 2017 yılında da devam edecek. Fiziki yeterlilik mülakatı devam eden polis özel harekat alımları için İçişleri Bakanlığı tarafından görevi ne zaman başlayacaklarını konusunda açıklama geldi .

10 bin polis özel harekat alımı başvurular 2016 yılının son aylarında başladı polis özel harekat alımı başvuruları kabul edilen adaylar arasında fiziki yeterlilik mülakatları yapılmaya başlanmıştı. 300.000 gibi rekor sayıda başvuru yapılan polis özel harekat alımları için işlemler devam ediyor. Fiziksel yeterlilik mülakatına çağırılan adaylar sağlık testine tabi tutuluyor şten geçtikten sonra parkur etabına geçiyorlar 50 saniye içerisinde parkuru tamamlayanlar sözlü mülakatta geçecekler sözlü mülakatta başarılı olan özel harekat adayları için eğitim dönemi başlamış olacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Normalde 6 ay süren eğitimin hafta sonları da dahil edilerek Sırrı sürede verilmesini planlıyor.

10 Bin Polis Özel Harekat Göreve ne zaman başlayacak?

İçişleri Bakanı Soylu'nun açıklamalarına göre, 10 Bin Polis Özel Harekat eğitim süreleri bir hayli kısacak. Normalde 6-7 ay süren eğitimler bu sene için geçerli olmayacak.

Soylu'nun açıklamalarına göre, 10 bin Polis Özel Harekat için seçilen kişiler 20 Mart itibari ile sahada olacak. Çalışamaların bu yönde devam ettiği gelen bilgiler arasında. 20 Mart'ta sahada olması beklenen 10 bin Polis Özel Harekat'ın, şu an fiziki yeterlilik parkuru aşamasında olanlar arasından seçilecekler olduğu gelen bilgiler arasında. Yani eğer başvuruda bulunmuş, parkuru geçmiş ve sözlü mülakatı da geçip alınırsanız, 20 Mart itibari ile göreve başlayacak olmanız olası.

 

Son Güncelleme: 12.01.2017 14:07
Yorumlar

Google+'da Paylaş