01 Şubat 2017 Çarşamba 15:25
Tarık Mengüç Kimdir? Ne Zaman Dünyayla Tanışmıştır

Ünlü sanatçı Tarık Mengüç 17 Ocak 1969 yılında dünyaya geldi. Survivor 2017 yarışmasının en yaşlı isimlerinden birisi oldu. Şarkıcılığının yanında söz yazarlığı da yapan sanatçı, 2004 senesinde çıkararak piyasaya sürdüğü Şakşuka isimli parça ile tanındı ve kısa süre içerisinde tüm Türkiye’nin sevdiği bir isim haline geldi.

Farklı işlerde de çalışarak hayatını devam ettiren Tarık Mengüç, 2004 senesi itibariyle Şakşuka isimli şarkısıyla istediği çıkışı nihayet yakaladı ve uzun yıllar mücadelesini verdiği müzik piyasasında istediği yere gelmeyi başarmış oldu. 2004 senesinden itibaren daha çok şarkıları ile Türkiye’nin gündeminde yer alan Tarık Mengüç, bu tarihi itibariyle daha çok şarkıları ile Türkiye’nin gündeminde yer aldı. Şarkıcılığının yanı sıra farklı dizi projelerinde oyunculuk yapan ve bu alanda da başarılı olduğunu gösteren Tarık Mengüç Cennet Mahallesi gibi pek çok farklı yapımda rol alarak oyunculuk konusunda da hünerlerini sergileyerek bu alanda da başarılı olduğunu göstermiş oldu.

48 yaşına gelmiş olmasına rağmen büyük bir cesaret örneği göstererek Survivor 2017 yarışmasına katılan Tarık Mengüç, buradaki zor parkurlarda başarılı performans ortaya koymaya devam ediyor.

Funda Mengüç ile hayatını birleştiren Tarık Mengüç çiftinin Baran isminde birde çocukları bulunuyor.

Hayatını magazin objektiflerinden uzak bir şekilde sürdüren Mengüç, çok fazla albüm çıkarmasa da söz yazarlığı yaptığı için farklı isimlerin albümlerinde yer almayı başardı. Tarık Mengüç, pek çok şarkıcının çıkış şarkılarının da arkasında yer alan isimlerden bir tanesi olurken, Türkiye’de çok fazla ön plana çıkmasa da popüler şarkıların söz yazarı ve bestecisi olarak, müzik dünyasının en çok sevilen ve tutulan isimlerinden birisi olmaya devam ediyor.

Son Güncelleme: 01.02.2017 15:27
Yorumlar

Google+'da Paylaş