22 Ekim 2016 Cumartesi 01:37
Sezen Aksu Nasıl Zayıfladı kimdir Nerelidir
Sezen Aksu Geçtiğimiz günlerde bir yemek çıkışı görüntülenmesini üzerine oldukça fit görünümü ile akıllarda nasıl kilo verdiği üzerine soru işaretleri bıraktı. Annesinin ölümünün ardından yemeden içmeden kesilen ünlü sanatçı 15 kilo verdi.Müzik dünyasının minik serçesi Sezen Aksu Anne acısına dayanamayarak verdiği kilolar ile oldukça zayıflamış görünüyordu. Sezen Aksu kimdir Nerelidir kendisi hakkında merak edilen bilgileri sizler için sayfamızda hazırladık.

Annesinin ölümünün ardından Yemeden içmeden kesilen ünlü sanatçı Sezen Aksu 15 kilo verdi .Geçtiğimiz günlerde Nilüfer ile yemeğe çıkan Minik Serçe kameralara takılınca verdiği kilolar gözlerden kaçmadı. Fen öğretmeni olan  annesi Şehriban hanım matematik öğretmeni olan babası Sami Bey ile olan birlikteliğinden dünyaya gelen Sezen Aksu oldukça Titiz yetiştirilen bir çocuk oldu .Anne ve babası her zaman kendisine disiplinli yetiştirmeye çalıştılar .Ancak onun yaramazlıkları ne küçük yaşta engel olamadılar. Etrafındaki insanlar ona cüce Bela isminin takmışlardı her gün bindiği tiroidlerde şarkı söylüyor, haftada bir saçının rengini değiştiriyor farklı hayallerin peşinde geziyordu. Hatta o yıllarda Allah babama acıdı da şarkıcı da oldum sözleri ile gündeme geliyordu.

Eğitim hayatını İzmir'de tamamlayan güçlü sesli şarkıcımız Sezen Aksu 1973 yılında Ege Üniversitesi Ziraat fakültesine girdi.Ancak Ali Engin Aksu ile hayatını birleştirince Okulu bırakmak zorunda kaldı.Sanatın bütün dallarına ilgi duyan Sezen Aksu dans Tiyatro resim dersleri aldı lise yıllarında müziğe olan ilgisi arttı ve 1970 yılında hafta sonu dergisinin açtığı Altın ses yarışmasına katılarak derece aldı.

İzmir Radyosu Sanatçılar Derneği'ne girerek yıllarca herkesi peşinde sürükleyen, binlerce dizesi, binlerce melodisi olan kendi çizgisini çizmeye başladı. Sezen, 1974 yılında bir plak şirketine 3 şarkılık bir bandını gönderdi. Aynı yıl'ın Kasım ayında Ali Engin Aksu ile evlendi. Evliliğinden bir hafta sonra, Yeşil Giresunlu tarafından plak yapmak için çağrıldığı İstanbul'a gelerek plak çalışmasına başladı. 1975'e girerken piyasaya ilk 45'liği çıktı: Haydi Şansım. Plak hemen hemen hiç satmadı.

1983 yılında "Heyamola" parçasının 45'liği "Hey Dergisi" tarafından yılın plağı seçildi. Aynı yıl Sezen, oğlunun babası Sinan Özer'den boşandı. Sezen Aksu’nun uzun bir aradan sonra 2005 yılında piyasaya sürülen yeni albümü "Bahane", beklenenin de üzerinde ilgi gördü. Aksu’nun son şarkılarını dinlemek için sabırsızlanan müzikseverlerin yoğun ilgisi sayesinde albüm, ilk iki haftalık sürede 320 bin sattı.

Sezen Aksu aynı zamanda İstanbul gece eğlencesi anlayışına farklılık getiren Oba Bar'da ve 1997 yılında Uğur Yücel ile Bostancı Gösteri Merkezi'nde kabare türünde sahne gösterileri sergiledi.
 
Son Güncelleme: 22.10.2016 01:45
Yorumlar

Google+'da Paylaş