02 Ekim 2016 Pazar 19:17
Sertap Erener 15 Temmuz’da neler yaşadıklarını anlattı
 
15 Temmuz gecesi FETÖ terör örgütüne bağlı bir grubun gerçekleştirmeye çalıştığı hain saldırının ardından bir çok vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Gerek güvenlik güçlerimiz gerek ise vatandaşlarımızın gösterdiği önemli iradeyle darbe girişimi başarısız bir şekilde püskürtülmüştü.

Ülkemizin ünlü sanatçıları arasında yer alan Sertap Erener son olarak Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosunda verdiği konserin gelirlerini 15 Temmuz gecesinde hayatın kaybedip şehit düşen ailelere bağışlamıştı. Darbe girişiminde neler yaşadıklarını anlatan Sertap Erener o gece bildiri okunurken 10 yıl yaşlandığını belirtti. İşte o açıklama;

Ben küçükken bir darbe daha yaşamıştım. Onunla bunun arasında bir karşılaştırma yapıyorum. Bu çok garip bir şekilde başladı. Ne olduğunu anlamadan sosyal medyadan yapılan paylaşımlarla başlayan ve sabaha kadar devam eden bir şey yaşadık. Bildirinin okunduğu anda 10 yıl yaşlandım! "Hayır, lütfen bu gerçek olmasın, bunu yaşamayalım bir kez daha" dedim. Hepimiz birbirimize sarılıp ağladık, çünkü çok yoğun bir şeydi yaşadığımız.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş