17 Ocak 2017 Salı 08:26
Reina Saldırganı Teröristin Ele Geçirilme Görüntüleri Son Dakika Canlı-1

İstanbul Reina Saldırısının ardından kim olduğu ortaya çıkan saldırgan yakalandı. Yılbaşı gecesi Reina da katliam yapan terörist İstanbul Esenyurt'ta tam olarak ele geçirildi.Reina saldırganı ile birlikte bir arkadaşının da ele geçirildiği teröristin yanında 4 yaşında oğlunun da olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İstanbul Reina saldırısında 39 kişinin ölümüne neden olan Abu Muhammed Horasani' kod isimli Abdulkadir MasharipovEsenyurt'ta yakalandı. Emniyet ekiplerince  düzenlenen operasyonun ardından yakalanan teröristin yanında 4 yaşında bulunan oğlunun da yer aldığı söyleniyor. Teröristin sağlık  kontrolünden geçmesinden sonra emniyete getirileceği öğrenildi.

Özbek asıllı teröristin eşi 12 Ocak tarihinde Maltepe'de emniyet ekiplerinin düzenlediği operasyon ile yakalanmıştı.Reinada onlarca insanın ölümüne neden olan  saldırganın 1,5 yaşındaki çocuğu bu esnada koruma altına alınmıştır. Katil zanlısının 4 yaşındaki oğlunu alarak açtığı tespit edilmiştir. Masharipov 1.5 yaşındaki kızı, 4 yaşındaki oğlu ve eşiyle birlikte 2016’nın başında Konya’ya geldiği tespit edilmişti.

Reina saldırganlığın Ailesi Aralık ayının son günlerinde İstanbul Başakşehir'de bir ev kiralayarak 31 Aralık akşam saatlerinde karısına helalleşelim diyerek evden ayrıldığı ifadeleri söylenmişti. Saldırgan hakkında gerekli işlemler emniyet ekiplerince yapılacaktır..

CANLI HABER YAYINI İÇİN TIKLAYINIZ

Son Güncelleme: 17.01.2017 08:28
Yorumlar

Google+'da Paylaş