16 Ocak 2017 Pazartesi 15:13
Nazan Öncel sırrını açıkladı! Vegan diyeti
Geçtiğimiz akşam Kartal Beyrut'ta muhteşem performansıyla sahne alan Öncel verdiği kilolar ile dikkat çekti. Vegan diyetiyle  kilo verdiğini açıklayan Nazan Öncel neler söyledi.

Madalyon isimli şarkısına klip çekmek için hazırlık yapan türk pop müziğinin önemli sanatçılarından biri olan Nazan Öncel Vegan Diyeti ile kilo verdiğini açıkladı.

Ünlü şarkıcı Nazan Öncel 6 ay da 13 kilo verdiğini ve 2 beden küçüldüğünü Vegan diyeti ile kilo verdiğine dikkat çekti. Geçtiğimiz akşam muhteşem performansıyla Kartal Beyrut'ta sahne aldı. Ünlü şarkıcının hayranları siyah mini şort tulum kıyafetiyle sahneye çıkan Nazan Öncel'i görünce şaşkına döndü. Önümüzde ki günlerde Madalyon isimli şarkısına klip çekmek için hazırlık yapan Öncel, klip için tasarladığı yeni imajının herkesi şaşırtacağını söyledi.

VEGAN DİYETİ NEDİR?

Vegan diyeti veganizm; “hayvan kökenli gıdaları ve hayvansal ürünlerin yenilmesini reddeden” bir diyet türü. Vegan tanımı 1944 yılında Donald Watson tarafından ortaya çıktı. Veganizm, hayvanların gıda, eşya ya da giysi olarak günlük hayatta başka amaçlarla kullanımından ve maruz kaldıkları eziyetten uzak durmayı savunan bir felsefeyi benimsiyor. Hayvanların ya da hayvansal ürünlerin yenilmesine karşı çıkıyor.

Veganlar, hayvansal gıdaların insan metabolizmasına uygun olmadığını, bitkisel gıdalarla beslenen insanların et ve et ürünlerini yiyenlerden daha sağlıklı ve uzun ömürlü olduğunu düşünüyor. Vegan diyetinin Tip 2 diyabet, yüksek tansiyon ve kalp hastalıklarının önlenmesinde yararlı olduğunu gösteren bilimsel yayınlar da kanıt olarak gösteriliyor.
Son Güncelleme: 16.01.2017 15:14
Yorumlar

Google+'da Paylaş