11 Kasım 2016 Cuma 15:38
Kemal Sunal’ın 72.yaş günü! Kemal Sunal kimdir

Ülkemizin usta sanatçıları arasında yer alan ve rol aldığı sayısız yapım ile halkımızın gönlüne taht kuran Kemal Sunal’ın bugün 72.yaş günü kutlanıyor. Kemal Sunal ile ilgili hazırladığımız haberin detayları sizlerle..

Sayısız filmde rol alan ve sayısız karakteri canlandıran Kemal Sunal’ı genellikle Şaban karakteriyle tanıdık.. Hababam Sınıfı, Tosun Paşa, Kapıcılar Kralı gibi kahkaha tufanı ile izlediğimiz filmlerin öne çıkan isimlerinden olan Kemal Sunal’ın ölümünün üzerinden 16 yıl geçse de unutulmadı.

Usta sanatçının oğlu Ali Sunal sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı fotoğrafın altına ise şu açıklamada bulundu;

“ İyi ki doğdun güzel adam melek adam iyi ki geldin bu dünyaya iyi ki seni tanıdık senden temizliği saflığı öğrendik iki ki canım oldun babam oldun canım babam oldun iyi ki dokunabildim sarılıp öpebildim dizlerinde uyuyabildim iyi ki vardın varsın hep varolacaksın iyi ki..”

Kemal Sunal kimdir?

Kemal Sunal 11 Kasım 1944 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Malatyalı olan Sunal’ın kendisinden küçük Cengiz ve Cemil adında iki erkek kardeşi vardır. Dar gelirli bir ailenin en büyük çocuğu olan Kemal Sunal Marmara Üniversitesi iletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünde üniversite eğitim öğretim hayatına başlasa da daha sonra bırakmak zorunda kalır.

Zoraki Takip oyunu ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Kemal Sunal 1973 yılında Tatlı Dillim filminde rol almıştır ve bir efsanenin başlangıcına imza atmıştır.

Ali Sunal ve Ezo Sunal’ın da babası olan Kemal Sunal’ın sayısız ödülü ve sayısız rol aldığı film vardır.

Yorumlar

Google+'da Paylaş