30 Kasım 2016 Çarşamba 11:56
Erdal Tosun Babası Gibi Trafik Kazasında Vefat Etti!
Bu sabah Sarıyer'de trafik kazası geçiren başarılı oyuncu Erdal Tosun hayatını kaybetti. Acı haber tüm Türkiye'yi yasa boğarken Tosun ailesinin geçmişi Erdal Tosun'un kaderiyle aynı çıktı. 53 yaşında olan ünlü oyuncunun Yeşilçam oyuncusu olan babası Necdet Tosun'un Almanya'da geçirdiği bir trafik kazası sonucu vefat ettiği ortaya çıktı. Ünlü oyuncu Erdal Tosun, 2000 yılında kardeşi Gürdal Tosun'u da organ yetmezliği sebebiyle kaybetmişti.

Edinilen bilgiye göre 34 EJ 8342 plakalı otomobil İl Jandarma Komutanlığı Kavşağına girerken , sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kaldırıma çarptıktan sonra Levent yönüne giden ünlü sanatçı Erdal Tosun'un kullandığı 34 UJ 3409 otomobilin üzerine uçtu. Kaza sonucu ünlü oyuncu Erdal Tosun, otomobil içerisinde sıkışarak hayatını kaybetti. Diğer otomobildeki sürücü ise yaralandı. İhbar üzerine kaza yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri otomobil içerisinde sıkışan Erdal Tosun'un cesedini kurtarmak için yoğun çaba sarfetti. Usta oyuncu Erdal Tosun, birçok önemli projede yer aldı. Bir Demet Tiyatro'da 'Eyvah Necdet' karakteriyle milyonların sevgisini kazanan ünlü oyuncu geçirdiği trafik kazası sonucu 53 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Sarıyer'de trafik kazası geçirerek hayatını kaybeden Erdal Tosun'un babası Necdet Tosun, 48 yaşında hayatını kaybetmişti. Siyah beyaz filmlerin unutulmaz isimlerinden Necdet Tosun, iş için bir süreliğine Almanya'ya gitmiş ve orada trafik kazası geçirmişti. Tedavisi Almanya'da süren Necdet Tosun bir süre sonra İstanbul'a getirilmiş ve ünlü oyuncu 10 günlük tedavinin ardından yaşama gözlerini yummuştu.
Erdal Tosun ve Gürdal Tosun kardeşler, baba mesleğini seçip oyuncu olmuştu. Birlikte birçok projede rol alan kardeşler 'Bir Demet Tiyatro'da aynı sahneyi paylamıştı. Gürdal Tosun 2000 yılında bağırsaklara giden damarların tıkanıklığı sebebiyle henüz 33 yaşında hayatını kaybetmişti. 
Son Güncelleme: 30.11.2016 11:57
Yorumlar

Google+'da Paylaş