04 Kasım 2016 Cuma 12:20
Damar Adam Müslüm Gürses Mezarı Başında Anıldı


Usta sanatçı Müslüm Gürses ölümünün 3.yılında kabri başında anıldı.Merhum sanatçı Müslüm Gürses ‘in anma törenine çok sayıda seveni ve hayranı katıldı. Sanatçı ölümünün 3.yılında  Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

Sanatçının anma töreninde duygusal anlar yaşandı.Sevenleri ünlü sanatçıyı  yalnız bırakmadı. Anma törenine Müslüm Gürses’in hayat arkadaşı Muhterem Nur  ve pek çok seveni katıldı. Anma töreninde merhum Müslüm Gürses için Kur’an-ı kerim okundu ,sanatçıya bol bol dua edildi.

Törende duygusal anlar yaşayan Muhterem Nur duygularını şöyle ifade etti:"Bu kadar sevgiyi, bu kadar insanı gördüğüm için çok mutluyum. Eşimi kaybettiğim için çok üzgünüm, çok üzülüyorum ama bunca insan onu unutmadı. 3 yıldır hep beraberiz. Sonra uzaklardan gelenler var, çok teşekkür ediyorum sağ olsunlar."

Ünlü sanatçının ölümünün  3.yılında yapılan anma törenine katılan hayranlarından birinin Müslüm Gürses’e benzerliği dikkat çekti. Müslüm Gürses’e çok benzeyen hayranı Mehmet Özkar , anma programına katılmak için Kilis’ten geldiğini söyledi. Özkar,"Her zaman dediğimiz gibi biz babanın evlatlarıyız, şarkılarıyla büyüdük. Elimizden geldiğince babayı yalnız bırakmamaya gayret gösteriyoruz.

Benim tanışma fırsatım olmadı. Cenazesinden 25 gün kadar önce geldim burada kaldım İstanbul'da. Yoğun bakıma iki defa gittim doktorlar göstermedi, kısmet olmadı." diye konuştu.
Ünlü sanatçı ölümünün 3. yılında  kabri başında sevenleri ve hayranları tarafından anıldı.
 

Yorumlar

Google+'da Paylaş