19 Aralık 2016 Pazartesi 12:04
Aleyna Tilki Kimdir  Kaç yaşında,Nasıl Meşhur Olmuş?
Cevapsız Çınlama isimli şarkısıyla birden parlayan ve müzik piyasasında adından bahsettiren Aleyna Tilki’nin yaşamı, nereli olduğu, kaç yaşında olduğu kısaca Aleyna ile ilgili tüm merak edilenler…Cevapsız Çınlama adlı şarkısıyla ve bu şarkıya yaptığı güzel yorumu ve çok güzel sesiyle herkesi kendine hayan bırakan Aleyna Tilki kimdir? İşte merak edilenler…

Aslen Konyalı olan Aleyna Tilki 2000 yılında doğdu. Henüz 16 yaşında olan Aleyna Tilki, lisede öğrenimini devam ettiriyor. Boyu 1,65 olan Aleyna  48 kilo ağırlığındadır.
Ekranlarda ilk kez Yetenek Sizsiniz Türkiye adlı yarışma programında seslendirdiği Gesi Bağları adlı türkü ile sesini duyuran Aleyna Tilki, Cevapsız Çınlama isimli şarkısıyla şöhreti yakalamıştır.

Emrah Karaduman’ın da  desteğiyle Cevapsız Çınlama isimli şarkıyı yorumlayıp popüler olan Aleyna Tilki, bu sektörden kazandığı para ile müzik eğitimini sürdüreceğini belirtti.
Annesi Trabzon Oflu olan Aleyna Tilki,sesini annesinden aldığını, sesinin güzel olduğunu küçük yaşlardan itibaren bildiğini ve annesinin her zaman kendisini desteklediğini belirtti.

Yetenek Sizsiniz yarışmasıyla ünlenen Aleyna Tilki sesiyle herkesi etkilemeyi başardı 16 yaşında olmasına rağmen milyonları deviren Aleyna Tilki her geçen gün rekorunu da geliştiriyor. Söylediği şarkı neredeyse günde bir milyonluk tıklama  ile en çok dinlenenler arasına  giren Tilki'nin bundan sonraki performansı da merak ediliyor. Özellikle kızların büyük ilgi gösterdiği Aleyna sosyal medyadaki takipçi sayısıyla da parmak ısırtıyor.

Küçük yaşta olduğu için kendi yaşındaki kızlara kötü örnek olduğu eleştirileri alan Aleyna, bu eleştirileri ciddiye almadığını ve hatta “Makyaj bile yapmıyorum. Giyimim yaşıma uygun. Hatta ben yaşımdan küçük giyiniyorum. Benim yaşımdaki insanlar benden daha çok büyük giyiniyorlar. İnsanlar beni 16 yaşında bile görmüyorlar” diye konuştu.
Selda Bağcan hayranı olduğunu belirten Aleyna Tilki, ilerde psikoloji okumak istediğini Konservatuar girmek gibi bir düşüncesi olmadığını ve kişisel gelişim felsefe kitabı yazdığını söyledi.

Son Güncelleme: 19.12.2016 12:09
Yorumlar

Google+'da Paylaş