23 Kasım 2016 Çarşamba 19:34
3 Adam Konuğu Derya Uluğ kimdir kaç yaşındadır?Türkiye’nin son dönemde en çok dinlenen şarkılarından birisi olan Okyanus’u seslendiren Derya Uluğ geniş bir hayran kitlesine sahip başarılı bir şarkıcıdır.

21 Şubat 1986 tarihinde dünyaya gözlerini açan Derya Uluğ, doğma büyüme İzmirlidir. Bir İzmir kızı olan Derya Uluğ’un babası tekstilci annesi ise ev hanımı olarak bilinmektedir.

Güzel şarkıcı Derya Uluğ’un 3 kardeşi bulunmaktadır. Müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda başlayan Derya Uluğ 8 yaşında iken ses yarışmasına katılmıştır.

Ses yarışmasına katılmasının ardından küçük yaşlardan itibaren nota ve nazariyat eğitimi alan Derya Uluğ, Muğla Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünü başarı ile bitirmiştir.

Derya Uluğ Muğla Üniversitesindeki eğitiminin ardından Haliç Üniversitesi Devlet Konservatuarında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Ebru Gündeş’in vokalistliğini 3 yıl boyunca yapan Derya Uluğ, kendi albümünü çıkarmak için usta sanatçı ile yollarını ayırmıştır. Bu yaza damgasını vuran en çok dinlenenler listesinden hiç eksik olmayan Okyanus isimli şarkısı ile geniş bir hayran kitlesine erişmiştir.

Derya Uluğ 1,66 boyunda 53 kilogram ağırlığındadır. Ülkemizin en çok dinlenen isimlerinden birisi haline gelen Derya Uluğ 23 Kasım 2016 günü 3 Adam isimli talk-show programına konuk olmuştur.
Son Güncelleme: 23.11.2016 20:00
Yorumlar

Google+'da Paylaş