TEKNOLOJİ Haberleri Tümü

Twitter Facebook Youtube neden yavaşladı açılmıyor 4 Kasım

4 Kasım gecesi Twitter Facebook’a neden girilmiyor YouTube neden yavaşladı erişim yasağı mı geldi merak ediliyor.


Türkiye üzerinden Twitter, Facebook, YouTube gibi dünyanın en popüler sosyal medya mecralarına erişimde 4 Kasım gecesi kullanıcılar sorun yaşadılar.

Peki neden sosyal medya sitelerine girişler yavaşladı ve neden girilemiyor kullanıcılar merak ediyorlar. Milyonlarca insanın aktif olarak yer aldığı sosyal medya sitelerine 4 Kasım gecesinde kullanıcılar ulaşım sağlamakta zorlandılar.

Sosyal medya neden yavaşladı?

Facebook, Twitter yada YouTube hakkında bir erişim yasaklaması kararı bulunmuyor. Konu ile ilgili yetkili devlet kurumlarından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Sorunun sosyal medya sitelerinin bakımı nedeniyle ortaya çıkmış olabileceği düşünülse de kullanıcılar olağanüstü yavaşlamanın sebebini bilmiyorlar.

Facebook’a Türkiye üzerinden bağlanmada sorun yaşanırken, başka ülkeler üzerinden erişim sağlamada bir problem bulunmuyor. Diğer sosyal medya sitelerine de aynı şekilde farklı ülkeler üzerinden bağlanmakta bir sorun bulunmuyor.

Ülkemiz kullanıcıların karşılaştığı yavaşlama sorunun nedeni henüz açıklanmadı fakat çok sayıda kullanıcı bu sorunun cevabını arıyor. Kısa vadede çözüm olarak kullanıcılar DNS Değiştirme yada VPN kullanımını tercih edebiliyorlar. Fakat bu işlemlerde güvenilir olmadıkları için kullanıcıların deneyimini olumsuz etkiliyor.Yorumlar
  • oğuz

    Harekat var herhalde yaa Allah yardımcıları olsun

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları