TEKNOLOJİ Haberleri Tümü

iPhone 7'de Elde Patladı

Adını çok sık duyduğumuz daha piyasaya çıkmadan  hakkında birçok haber yazılan çıkacağı gün dört gözle beklenen iPhone 7 modeli can sıkacak bir sorun ile kullanıcıları şaşırtt.ı Apple'ın amiral gemisi iPhone 7 modelinde çıkan  modem sorunu üretici firmanın başını ağrıtacak gibi duruyor.

Apple tarafından piyasaya sürülen son amiral gemisi akıllı telefonların en çok konuşulanı iPhone 7 modelinde rastlanan sorunun kaynağının modemle ilgili olduğu yapılan testler sonucunda doğrulandı. Bugüne kadar madenlerle ilgili bir sorunla karşılaşmayan İntel  iPhone 7 modelinde sorun ortaya çıkarınca kullanıcılardan şikayet gelmeye başladı.

İntel modeminin kullanıldığı iPhone 7 telefonlarında operatör ile ilgili modem arasındaki uyumsuzluklar ortaya çıkan bu sorunda modemlerde kullanılan teknolojinin operatör tarafından desteklenmediği belirlendi. Böylelikle ortaya çıkan sorun diğer modellere göre bağlantı hızını düşük olmasını sağladı.

IPhone 7 modeli piyasaya çıkmadan birçok testten geçirildi .Bu testlerden birisi de bağlantı ile ilgili ldu yapılan testlerin sonucunda iPhone 7 modelinin diğer modellere göre daha yavaş bir bağlantı sağladığı ortaya çıktı .Apple konu hakkında henüz bir açıklama yapmazken İntel modelleri arasında yapılan testlerde yüzde 30 a yakın Qualcomm marka modemlerin daha hızlı bağlantı sağladığı ortaya çıktı..

Bu testle birlikte Qualcomm'un mobil teknoloji dünyasındaki etkinlik ve uyumunun bir kez daha netleştirildiği görünürken İntel'in yaşadığı bu sorunlarla pazardaki yerini yavaş yavaş diğer markalara kaptıracağı yönünde görüş hakim oldu.Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları