SİYASET Haberleri Tümü

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ağır Eleştiri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AK Parti hakkında eleştirileri bitmek tükenmek bilmiyorken yeni bir açıklama ile oldukça konuşulacak cümleler sarfetti .AK Parti'nin yeni kapı ruhuna ihanet ettiğini belirterek başkanlık sisteminin meclisi ve halk iradesini yok saydığını açıkladı.

 Son günlerde çok tartışılır hale gelen başkanlık sistemi ile ilgili AK Parti'yi eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu başkanlık sistemi ile birlikte Yenikapı ruhuna ihanet edildiğini böyle bir sistemin meclisi ve halk iradesini hiçe saydığını söyledi.

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendi sosyal hesabı olan Twitter'dan başkanlık sistemi tartışmalarına yönelik sert açıklamalarda bulundu .
 Kemal Kılıçdaroğlu, Ak Parti'nin Yenikapı ruhuna ihanet ettiğini söyleyerek, "15 Temmuz’dan sonra 4 parti olarak, parlamenter sisteme ve demokrasiye sahip çıkan, darbeye direnen Meclis’i öven bir bildiriye imza attık.

Şimdi bu nasıl bir iki yüzlülüktür ki; Meclis’i, halk iradesini, parlamenter sistemi yok edecek başkanlığı bu milletin önüne getiriyorsunuz? Yenikapı ruhu, demokratik parlamenter sisteme sahip çıkma ve güçlü bir demokrasi için mücadele etmekti. AKP bu ruha ihanet ediyor!" ifadesinde bulundu.


 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları