SAĞLIK Haberleri Tümü

Kanserin tedavisi Geçmişteki Mumya Sayesinde Tespit edilebilir

Son günlerde yapılan araştırmalar içerisinde kansere çare olacağı belirtilen bir mumyanın midesinden ki bakteri herkesin ilgi odağı oldu .1991 tarihinde ulaşılan 5300 yıllık mumyanın midesinden ki bir bakterinin kansere kesin çözüm olabileceği açıklaması herkesi heyecanlandırdı.

Alplerde 1991 tarihinde bulunan bir mumyanın çeyrek asırdır çığır açıcı keşiflerin yapılmasına katkı sağlayacağı söyleniyor. Bulunan mumyanın midesinden ki bakteri modern insanların yüzde 50 sinde bulunabilen bir maddeye denk geliyor. Eğer bu gerçek olursa artık kanser nedeniyle ölümler bir son bulacak ülkemizde ve dünyada binlerce kanser hastası bulunan bu bakteri ile sağlığına kavuşacak mı merak ediliyor.

Sputnik Türkiye'nin haberlerine göre; İtalya’daki EURAC Mumya Enstitüsü Müdürü Albert Zink, o dönem çiğ etin vucutta sindirilmesini sağladığı düşünülen bakteriye yönelik incelemelerin kanser hastalığının önlenmesi ve tedavisine ışık tutabileceğini yönünde bir ışık olduğunu söyledi.

​Bu arada daha önce Oetzi’nin vücudunun belirli bölgelerinde yer alan 61 dövme sayesinde Orta Avrupa’da Milattan Önce 3000 yıllarında uygulanan bir akupunktur yöntemi keşfedilmişti.

Oetzi’nin mumyasından kalan parçalar İtalya’nın Bolzano kentindeki Bolzano Arkeoloji Müzesi’nde yer almakta.TEDAVİYE IŞIK TUTABİLECEK

Son оlarak dа Oetzi'nin midesinde H. Pylori isimli, modern insanların yüzdе 50'sinde bulunan bir mаddeye rastladı. Sputnik Türkiye'nin hаberine görе;İtalya'daki EURAC Mumya Enstitüsü Müdürü Albert Zink, o dönеm çiğ etin sindirilmеsini sağladığı düşünülеn bakteriye yönelik incelemelerin kanser hаstаlığının önlenmesi vе tedavisine ışık tutabilеcеğini söyledi.

61 DÖVME SAYESİNDE…

? Bu arada daha önce Oetzi'nin vücudunun belirli bölgelerinde yer alan 61 dövme sayesinde Orta Avrupa'da Milattan Önce 3000 yıllarında uygulanan bir аkupunktur yöntemi keşfedilmişti. Oetzi'nin mumyasının kalıntıları İtalya'nın Bolzano kentindeki Bolzano Arkеoloji Müzеsi'nde yer alıyor.Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları