ÖZEL HABER Haberleri Tümü

Muhteşem Yüzyıl : Kösem dizisinde Kösem Sultan...

Star Tv ekranlarında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl : Kösem dizisinde hayatı ele alınan Kösem Sultan ile ilgili merak edilen soruları cevaplamaya devam ediyoruz. Kösem Sultan müslüman oldu mu? detayları ve diğer gelişmeler şu şekilde..

Muhteşem Yüzyıl Dizisinin devamı olan Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan önceki gibi başarıyı çok çabuk yakalayacak gibi görünüyor. Dizinin yetenekli ve başarılı oyuncu kadrosu diziyi tabi ki reting rekorları kıracak seviyeye getirecek gibi duruyor. Bu ise sadece ekranda görünen oyuncu ekibinin değil aynı zamanda ekranda görünmeyen arka plandaki ekibinde başarısı demektir.
Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultanda Kösem Sultanı canlandıran Beren saat Müslüman olmaya hazırlanıyor. Aziz Mahmud Hüdai Hazretlerinin önünde Müslüman olan Kösem Sulatan kelime-i şehadeti getirdikten sonra bu kadar mı dedi. Azizi Mahmud Hüdai Hazretleri ise Müslüman olmak kolay zor olan Müslüman gibi yaşamaktır dedi.
Kösem bir Müslümanın nasıl yaşaması gerketiğini Aziz Mahmud Hüdai Hazretlerine sorunca şöyle cevap verdi, “birincisi çalmayacaksın. İkincisi kimsenin malına namusuna göz koymacaksın. Üçüncüsü komşun açken tok yatmayacaksın. Dördüncüsü yalan konuşmayacaksın. Beşincisi zinhar iftira atmayacaksın. Altıncısı güce boyun eğip zayıfı ezmeyeceksin. Ve Her daim mazlumun yanında olacaksın kızım" Diyerek nasihatte bulundu.
 Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları