ÖZEL HABER Haberleri Tümü

E Bordro Muhasebat Maaş Sorgulaması-Kasım E Bordro Sorgula!- 2016 Kasım Maaşları Sorgula

Maliye Bakanlığı tarafından e-devlet üzerinden hizmete sunulan e-bordro uygulaması Kamu Kurum ve kuruluşlarında görev alan vatandaşların maaş bordrolarını sanal olarak sorgulamalarına olanak sağlıyor. Maliye Bakanlığına ait e-bordro uygulaması SSK sigortalısı tarafından kullanılamamakla birlikte kamu çalışanları hem güncel ayın hem de geçmiş ayın maaş bordrolarını ulaşma imkânına sahip olabiliyor.

Gelişen teknoloji ile birlikte kamu kurum ve kuruluşları aktif şekilde Online Hizmet vererek daha çağdaş ve daha modern standartları yakalama açısından ilerliyor.Her geçen gün hızla gelişen teknoloji internet kullanımının toplum geneline yayılması ile birlikte bireysel ve kurumsal alanda olduğu gibi kamusal alanda da internetin kullanılmasına yol açıldı .Böylelikle Türkiye artık kamu kurum ve kuruluşları tarafından vatandaşa sunulan kamu hizmetlerini Online olarak internet üzerinden kullanıyor. Maliye Bakanlığı tarafından açılan e-bordro uygulaması da vatandaşa hizmet vermeye devam ediyor.

Maaş bordrosunu görüntülemek isteyen kamu çalışanları ister Maliye Bakanlığı’nın resmi web portalı üzerindeki e-hizmetler bölümünden isterse de Türkiye’de kamu kurum ve kuruluşlarının vatandaşa sunduğu kamu hizmetlerini sanal dünyaya taşıyan e-devlet Kapısı üzerinde bulunan bakanlık uygulamalarını kullanarak, görüntüleyebiliyor. Ayrıca kamu çalışanları Maliye Bakanlığı’na ait olan e-bordro uygulaması üzerinden istediği ay ve yıl seçimini yaparak da geçmiş dönemlere ait olan maaş bordrolarını da görüntüleyebiliyor. Bu yüzden e-bordro uygulaması kamu çalışanlarınca yoğun olarak kullanılıyor.Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları