ÖZEL HABER Haberleri Tümü

Beraberlik faturası Ersun Yanal'a

Hafta sonu Trabzonspor ve Çaykur Rizespor arasında oynanan ve 2-2’lik eşitlikle sonuçlanan Karadeniz derbisinin Trabzon cephesinde faturanın adresi belli olmaya başladı.

Bordo-mavililerde Rizespor beraberliğinin faturası, büyük hatalar yapan savunma ve hücum hattı kadar teknik direktör Ersun Yanal’a da kesildi.Özellikle Teknik direktör Ersun Yanal’ın belki de maçın skoruna bakarak maç sonuna kadar oyuncu değişikliği yapmaması spor otoriteleri tarafından hatalı bulundu ve Yanal’ın bu tutumu eleştiri aldı.

Savunma olarak ta;Trabzonspor defans hattının Rizespor adına golleri kaydeden Kweuke’ye engel olamamaları ve maç esnasında 2 defa öne geçilmesine rağmen skorun korunamamasında da ceza savunma kadar gol pozisyonu üretemeyen santraforlara da kesildi.

Trabzonspor’da Rizespor beraberliğinin en büyük sorumlusu hiç şüphe yok ki Teknik Direktör Ersun Yanal olarak görüldü.Tecrübeli hocanın 90 dakika içerisinde sadece 89’a kadar bekleyip bu dakikada Jun Suk’u oyuna alması’”Ersun Yanal için “Sahadakilere güvendi oyunu kazanmak içn hamle yapmakta çok geç kaldı,adeta uyudu”diye yorumlanarak Ersun Yanal adeta günah keçisi ilan edildi.

Öte yandan spor otoritelerinin bir bölümü de “Ersun Yanal’ın kulübedeki oyuncuların kalitesiz olduğunu ve oyuncu değiştiremeyeceği” mesajını yönetime veriyordu.Fakat bu düşüncesini kulübede oturan yedek oyuncular çürütüyordu.Zira kulübede oturan  sol kanat oyuncusu İbanez’i, forvet Jun Suk’u ve orta saha Aytaç Kara’yı önceki görev döneminde Bordo-Mavili takıma kazandıran kişi de yine Ersun Yanal’dı.Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları