MAGAZİN Haberleri Tümü

Rüzgar Çetin için tahliye kararı verildi

Ülkemizin ünlü yönetmenleri arasında yer alan Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin Beşiktaş’ta yaptığı trafik kazası ile polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün şehit olmasına ve polis memuru Emre Tetik’in yaralanmasına neden olmuştu. 9 aydır tutuklu bulunan Rüzgar Çetin tahliye oldu. İşte detaylar..

 
9 aydır tutuklu olan Rüzgar Çetin polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün şehit olmasına ve polis memuru Emre Tetik’in yaralanmasına neden olmuştu. Uzun süredir davası devam eden ve yargılanan Rüzgar Çetin’in davası karara bağlandı. Mahkemenin oy çokluğu ile verdiği kararda ilk önce 6 yıl 3 ay hapis kararı verilmişti. Ancak daha sonra verilen kararda ise Çetin’in cezaevinde kaldığı süre göz önüne alınarak tahliyesine karar verildi.

Rüzgar Çetin’in avukatı Mehmet Uysal olayın bilinçli taksir olmadığıve basit taksir suçundan yargılanmanın yapılmasını ve bunun da 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezasını öngördüğünü ileri sürmüştü.

Bunun ardından avukat uysal yaptığı açıklamada, “Şikayetçiler de şikayetlerinden vazgeçmislerdir. Helallik almışlardır, dolayısıyla ortada şikayetçi kalmamıştır. Müvekkilimin kaçma şüphesi de yoktur, bu nedenle tahliyesini talep ediyoruz" ifadesinde bulunmuştu.

Alınan son karar ile birlikte Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin serbest kaldı.
 Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları