GÜNDEM Haberleri Tümü

Meyvelere Yavuz Sultan Selim Zammı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü nakliyecilerin Fiyatını da artırdı İstanbul'a taşımacılık yapan nakliyeciler Yavuz Sultan Selim Köprüsü zammı adı altında meyveden sebzeden Babacan Asiye kadar pek çok üründe fiyat artışı yapıyor.

Anadolu'dan İstanbul'da kamyon ve tırlar la ulaştırılan ürünleri Yavuz Sultan Selim Köprüsü zammı şoku yaşatıldı nakliyeciler taşıma fiyatlarına köprü zammı koyarak taşıdıkları meyve sebze suyu kadar birçok ürünü artık daha pahalıya taşıyorlar.

Üretici ve market arasında fiyatları arttıran Yavuz Sultan Selim Köprüsü ücreti ardından  (TÜMESKOM) Başkanı Burhan Er, "Antalya'dan İstanbul Hali'nin kapısına bin 500 liraya gelen araç bugün 3. Köprü nedeniyle bin 800 liraya geliyorsa bu durumu ürüne yansıtmak zorundayım. Artan mazot da olsa, köprü de olsa yol da olsa değişmez. Bu fiyat artışı ürüne yansır" dedi. Er, bu durumun market rafında da zam olarak yansımasının kaçınılmaz olduğunu ifade etti.Meyvelere Yavuz Sultan Selim Zammı

Danone hayat su Beylikdüzü bayisi yetkilisi, "2 gün önce 9.75 olan 19 litrelik damacana su 10.40 TL oldu. Firmadan bize aktarılan bilgiye göre köprü geçiş ücretlerinin yüksek olması nedeniyle damacana başına 0.60 kuruşluk zam yapıldı" diye konuştu. Danone Hayat Su müşteri hizmetleri yetkilileri de zammı doğruladı.Diğer yandan mobilyacılar ise birim başına maliyeti karşılamanın çok zor olduğunu tüketiciye yapılan zammın gerekçesine açıkladıklarını müşterinin bunu olgunlukla karşıladığını söyledi Türkiye mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Ahmet Güleç nakliye firmalarının Mobilya firmalarından artan maliyetini talep etmelerine mobilyacıları sıkıntılı bir sürece soktuğunu belirtirken  "Bazı firmalar zam yaptı bazılarıysa direniyor. Nakliye firmaları fiyatları yüzde 10-15 arası artırmak istiyor" diyen Güleç, görüşmelerin sürdüğünü ama zam gelmesinin muhtemel olduğunu kaydetti.

MALİYET ARTTI %20 ZAM GELDİ

Kat edilen mesafenin artması ve geçiş ücretinin katlanması sonrası nakliye firmaları mevcut mesafe ücretlerine çoktan zam yaptı. Maliyetleri minimum 300 lira artan firmalarda en kısa mesafe ücreti yüzde 10-20 arasında zamlandı
 
 Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları