GÜNDEM Haberleri Tümü

Metro'da Asansörlere Sinirlenen Adamın Cezası 13 Bin Lira'ya Patladı

Metro istasyonunda yürüyen merdiven ve asansörlerin çalışmamasından dolayı sinirlerine hakim olamayan bir vatandaşın istasyon duvarına yazı yazması sonrasında olanlar oldu .Kendisine pahalı ya patlayan metro istasyonu duvarına yazdığı yazı ile Süreyya isimli vatandaş 13000 TL Adli para cezasına çarptırıldı.

Hacıosman metro istasyonunda meydana gelen olayda merdiven asansörleri çalışmamasına sinirlenen Süreyya isimli bir vatandaş Metro istasyonunun duvarına sinirlerine hakim olamayarak yazı yazdı.Yazıda İBB Başkanı Kadir Topbaş'a hareket ettiği ve çıkmayan yazı nedeniyle iki fayansın değiştirilmesine neden olduğu gerekçesiyle kendisine hakaret ve mala zarar vermek suçundan dolayı 13000 TL Adli para cezası uygulandı.

Metro istasyonundaki meydana gelen olayda İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde duruşması yapılan Süreyya S isimli vatandaş Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a hakaret suçundan 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.Mahkeme tarafından Bu ceza paraya çevrilerek 7 bin TL ödemesi kararlaştırıldı.

Diğer yandan metro istasyonuna yazı yazarak mala zarar vermek suçundan dolayı mahkeme tarafından yazıyı yazan Süreyya isimli şahsa 10 ay hapis cezası öngörüldü ve bu cezayı da 6000 TL Adli para siyah çevirerek Süreyya isimli şahsın toplamda 13 bin TL para cezası ödemesine karar verildi..

‘BEDELİNİ ÖDERİM’

Sanık Süreyya S., daha önce verdiği ifadesinde Hacıosman Metro İstasyonu’nun yürüyen merdivenlerinin ve asansörünün bozuk olması nedeniyle hasta ve yaşlı kişilerin metroya inmekte zorlandığını belirtti. Bacağından rahatsız olduğunu belirten Süreyya S., “Bozuk merdiven yapılmadı. Sinirlendim. Pişmanım, fayansın bedelini ödemek isterim” demişti.Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları