GÜNDEM Haberleri Tümü

İstanbul Stockholm uçak seferinde bir bebek dünyaya geldi

Uçakta yer alan Suriyeli hamile bir kadın, İstanbul Stockholm seferi esnasında doğum yaptı. Mürettebat ve hemşire görevli sayesinde doğumun sağlıklı bir şekilde gerçekleştiği açıklandı.

İstanbul’dan İsveç’in başkentine seyahat etmekte olan Pegasus Hava Yollarına ait bir uçakta Suriyeli hamile yolcu doğum yaptı. Hamile kadının sancılarının inişe 45 dakika kala arttığı ve inişten önce doğum yaptığı açıklandı.

İsveç Ulaşım Güvenlik Dairesi tarafından yapılan açıklamaya göre hamile kadın mürettebat ve bir Türk hemşirenin yardımı ile bebeğini dünyaya getirdi.

Dünya basınında geniş yer bulan olayda kadına doğum esnasında tercümanlık yapan yolculardan birisi olan Nisrin Sabuncu basına açıklamalarda bulundu.

Olayı anlatan Nisrin Sabuncu; “Kadının doğum sancısı  başladığında mürettebat ve herkes çok korktu. Uçağın acil olarak Ukranya'ya inmesi gündeme geldi. Kadın 3 çocuğu ile ilk defa İsveç'e geliyor ve kimsesi yoktu. Sadece Arapça bildiği için ben tercümanlık yaptım. İsveç saati gece 00.25'de ben ve hemşire eğitimi almış bir Türk kadınla doğumu gerçekleştirdik. Sağlıklı bir doğum oldu ve havada dünyaya gelen bebeği yolcular alkışlarla karşıladı. İndiğimizde polislerle birlikte bir sağlık ekibi bekliyordu ve bebeğin göbek kordonunu kestiler” dedi.

Yaşanan ilginç olay neticesinde uçakta dünyaya gelen bebeğin ve doğum yapan annenin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. İsveç’te uçak iniş yaptığında onları hazır bekleyen sağlık ekipleri kadını ve bebeği hemen uygun bir ortama taşıdılar.

Suriyeli kadın uçakta doğum yaparak eşine rastlanılması zor bir durumu bizzat yaşamış oldu. Olay tüm dünya basınında yer aldı.
 
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları